Maloobchodní řetězec Tesco hledá, kde ušetřit. Omezil nonstop otevírací dobu

Maloobchodní řetězec Tesco zrušil 24hodinovou provozní dobu u části svých prodejen ve střední Evropě. V České republice se omezení dotkne 19 hypermarketů, v dalších šesti nepřetržitý provoz zůstal. Společnost si pro letošní rok stanovila cíl najít úspory 400 milionů liber (15,2 miliardy Kč). Napsal to server E15.cz.

„Otevírací dobu jednotlivých obchodů vždy přizpůsobujeme potřebám našich zákazníku v daném regionu. Od listopadu došlo k úpravě provozní doby vybraných obchodů v rámci střední Evropy. Nově bude vymezena od 6:00 do 24:00,“ řekl serveru mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

Tesco v České republice za první finanční pololetí utržilo 20,8 miliardy korun. Letos prodejce do Prahy přesunul sídlo společného vedení pro celou oblast střední Evropy. K úpravě otevírací doby jednotlivých prodejen tak dochází koordinovaně v rámci regionu. V něm firma zvýšila pololetní tržby bez prodejů pohonných hmot meziročně o 3,2 procenta.

V Česku za poslední rok Tesco zavřelo šest prodejen, kromě hypermarketu v Ústí nad Labem šlo o menší obchody Tesco Expres na severu Moravy, kde firma neprodloužila nájemní smlouvy. Celkem řetězec provozuje 203 obchodů.

Tesco je největší maloobchodní společností ve Velké Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě. Na českém trhu působí od roku 1996, vedle obchodů zde má také 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Provozuje rovněž franšízovou síť Žabka s víc než stovkou prodejen. Tesco v Česku zaměstnává zhruba 14 000 lidí.

 

Zdroj: ČTK, E15

Maloobchodní řetězec Tesco hledá, kde ušetřit. Omezil nonstop otevírací dobu Foto: Chris Warham / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.