Malý průvodce britskými giny

Gin je jeden z neodmyslitelných spiritů Velké Británie. V poslední době zde navíc zažívá malou renesanci. Minulý rok to bylo poprvé v historii, co prodeje ginu v Británii dosáhl na hranici miliardu liber. Oblíbený byl už ale od pradávna. V roce 1736 bylo zde podle BBC vyrobeno přes 4,5 milionu litrů ginu, což se tehdy rovnalo spotřebě skoro 64 litrům na každého dospělého muže. Přinášíme vám malý seznam lahví, které by vám neměly uniknout.

 • Tanqueray No. Ten

Instagram/@cocktail_enthusiast

Pro milovníky ginu po celém světě je tato zelená láhev velmi dobře známá. Gin je vyroben z ručně sbíraných citrusů a heřmánku a čtyřnásobně destilovaný. Chuť je ovocná a pikantní. Tanqueray No. Ten také vyhrál třikrát po sobě kategorii "The Best White Spirit" v soutěži San Francisco World Spirits Competition. Cena se na českém trhu pohybuje kolem 900 korun za láhev.

Výroba Tanqueray Ginu sahá až do roku 1830, kdy Charles Tanqueray založil The Bloonsbury Distillery v Londýně.

 • Williams Elegant Gin

Instagram/@danhague1

Gin je vyroben z vodky. Na tomto ginu je však jedinečné, že je vyráběn z jablečné vodky a je to také jediný britský gin, který se vyrábí v jediném lihovaru a na nějž se jablka se sbírají z jediného pole. Kromě jablečných tónu samozřejmě nechybí ani byliny jako jalovec, koriandr, lékořice nebo chmel. Chuť je ostrá, ale přesto ovocná. Na tento gin si připravte asi 1300 korun.

 • Sipsmith London Dry Gin

Instagram/@theofficialselfridges

Když už hovoříme o britské ginové renesanci, musíme zmínit i Sipsmith. Mikrolihovar, který vznikl teprve před sedmi lety. Ještě zajímavější je, že se nachází přímo v Londýně na místě bývalého minipivovaru. Jejich gin bude chutnat těm, kdo se nebojí smělých, komplexních a velmi aromatických chutí.

 • Martin Millers Westbourne Gin

Instagram/@drinks_by_barbosh

Tento gin je rozen pomocí tradičního anglického způsobu destilace. Má ale jednu velkou výjimečnost. Vedle vyvážených tóny citrusů a jalovce je jediným ginem, který se blenduje za použití islandské pramenité vody. I když se může zdát šílené používat vodu vzdálenou stovky kilometrů od lihovaru, islandská voda je jedním z nejčistších zdrojů vody ve světě a dává tomuto ginu jedinečnou chuť.  

 • Gin Beefeater Burrough's reserve

Instagram/@will_gardiner

Londýnský lihovar Beefeater není nutné představovat. Pro řadu z nás je to synonymum pro gin. I Beefeater umí ale pěkné prémiovky. Beefeater Burrough's reserve začal londýnský lihovar vyrábět před třemi lety. Destiluje se v malé historické měděné varně a následně leží v dubových sudech, kde předtím zrál aperitiv Jean de Lillet. Příprava tohoto ginu je náročná a vyrábí se proto jen v omezeném množství. Servíruje se čistý a chlazený bez ředění.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Malý průvodce britskými giny Foto: Instagram

reklama

Další články

 1. V Indii zavládl chaos kvůli zrušeným bankovkám

  Byznys ·

  Chaotické scény se dnes odehrávaly po celé Indii, kde se miliony nervózních lidí zoufale snaží vyměnit staré bankovky, které před pár dny pozbyly platnosti. V dlouhých…

 2. Sedm trendů v online marketingu pro rok 2016

  Byznys ·

  Oblast online marketingu je složitá a nestálá. Každý rok dochází ke změnám, které přicházejí ruku v ruce s novým hardwarem, softwarem nebo příchodem inovativní společn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.