Malé firmy z Británie vyjádřily podporu konzervativcům, deset dní před volbami

Pět tisíc malých firem ve Velké Británii podpořilo otevřeným dopisem deset dní před parlamentními volbami vládnoucí Konzervativní stranu. Obnovu ekonomiky by podle nich měl dokončit současný premiér David Cameron a jeho ministr financí George Osborne. Informoval o tom list The Telegraph.

Usilování konzervativců o nízké daně pomohlo dostat ekonomiku po krizi zpět do pohybu a přispělo k tomu, že v zemi od roku 2010 vzniká v průměru 1 000 pracovních míst denně, uvádí se v dopise. „Změna by nyní byla příliš riskantní a mohla by zmařit všechnu práci posledních pěti let.“

Opoziční labouristé, kteří vládli v době krize z konce minulého desetiletí, ve své reakci na dopis uvedli, že konzervativci nechali malé podniky celých pět let krachovat a žádný z nových vládních programů na podporu financování tohoto sektoru neuspěl. Jejich stínový ministr obchodu Chuka Umunna podle agentury Reuters slíbil, že „za labouristů bude daňové zatížení malých firem nižší než za toryů“.

Předvolební průzkumy zatím ukazují, že Británie nejspíš 7. května zažije jedny z nejtěsnějších voleb v historii. Přízeň britských voličů je mezi obě hlavní strany rozložena přibližně rovnoměrně a žádná z nich tak pravděpodobně nezíská absolutní většinu ze 650 křesel v parlamentu.

Britská ekonomika loni stoupla o 2,8 procenta a vedla si nejlépe od roku 2006. Velká Británie tak loni patřila k nejrychleji rostoucím ekonomikám z vyspělých zemí.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Malé firmy z Británie vyjádřily podporu konzervativcům, deset dní před volbami Foto: shutterstock.com - Downing Street, Londýn

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.