Makléřům na Wall Street loni stouply odměny na 29 miliard dolarů

Obchodníci na americké Wall Street loni dostali o tři procenta větší odměny než v předešlém roce, celkem obdrželi 28,5 miliardy dolarů (737,3 miliardy korun). Předběžné údaje včera zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli.

Průměrná odměna na Wall Street loni dosáhla na 172 860 dolarů (skoro 4,5 milionu korun), což představuje nárůst o dvě procenta. Odměny byly vyšší i přesto, že souhrnný zisk před zdaněním, který loni vytvořily členské makléřské firmy, klesl o 4,5 procenta na 16 miliard dolarů.

„Zisky celého odvětví byly nižší kvůli slabšímu obchodování s nástroji s pevným výnosem a s komoditami, kvůli vyšším požadavkům na kapitálové rezervy a také kvůli dalším nákladům na urovnání právních sporů,“ stojí ve zprávě, z níž cituje agentura Reuters.

Společnosti obchodující s cennými papíry v New Yorku loni zaměstnávaly 167 800 lidí, o 1,4 procenta více než předloni. Je to poprvé od roku 2011, kdy odvětví vytvořilo více pracovních míst.

Ve srovnání se situací před finanční krizí z roku 2008 ale sektor zůstává menší, a to o více než 20 tisíc míst, ukazuje DiNapoliho zpráva. Kontrolor přitom upozornil, že růst pracovních míst v sektoru letos nemusí nutně pokračovat.

I tak ale Wall Street zůstává důležitým motorem ekonomiky města i celého státu New York. V samotném městě sice obstarává méně než pět procent pracovních míst v soukromém sektoru, pokud jde ale o mzdy, jeho podíl je více než pětinový.

 

 


Zdroj: ČTK

Makléřům na Wall Street loni stouply odměny na 29 miliard dolarů Foto: shutterstock.com - Wall Street

reklama

Další články

  1. Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

    Byznys ·

    Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní …

  2. Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

    Byznys ·

    Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.