Majiteli Googlu výrazně vzrostl čtvrtletní zisk, pomohla reklama na YouTube

Americké firmě Alphabet vzrostl v prvním čtvrtletí zisk o 29 procent na 5,43 miliardy dolarů (135 miliardy korun). Výrazně stouply i tržby, které podpořil prudký vzestup příjmů z reklam pro mobilní telefony a na videoservisu YouTube, sdělila společnost.

Konsolidované tržby Alphabetu se v meziročním srovnání zvýšily o 22 procent na 24,75 miliardy dolarů. Výnosy z reklam, které tvoří většinu tržeb skupiny, vyskočily o 19 procent na 21,4 miliardy dolarů.

Zisk v přepočtu na akcii dosáhl 7,73 dolaru. Tento ukazatel překonal o zhruba 40 centů průměrný odhad analytiků oslovených agenturou Thomson Reuters. Akcie firmy po zprávě posílily o zhruba tři procenta.

Skupina bojuje o lukrativní výnosy z reklam pro mobilní telefony se sociální sítí Facebook. Na světovém trhu reklam při vyhledávání by měl Google letos zvýšit svůj podíl na 61,6 procenta z loňských 60,6 procenta, předpověděla výzkumná firma eMarketer.

Google dokončil svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet předloni v říjnu. V rámci reorganizace se některé projekty jako autonomní automobily vydělily do samostatných firem a Alphabet se stal jejich mateřskou firmou.

 

 

Zdroj: ČTK

Majiteli Googlu výrazně vzrostl čtvrtletní zisk, pomohla reklama na YouTube Foto: Gil C / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Netflix si našel cestu na čínský trh

    Byznys ·

    Internetová televizní služba Netflix našla způsob, jak proniknout na obrovský čínský trh. Společnost podepsala licenční smlouvu s populární platformou pro video stream…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.