Macronův tým potvrdil útoky hackerů, ke ztrátě dat nedošlo

Štáb vítěze prvního kola francouzských prezidentských voleb Emmanuela Macrona ve středu potvrdil, že jeho politická strana Vpřed! (En marche!) čelila útokům hackerů. Konkrétně se stala terčem takzvaného phishingu. Konkrétně jde o podvodnou techniku na internetu, jejímž cílem je získání citlivých údajů týkajících se elektronické komunikace. Žádná data podle agentury Reuters ale neunikla.

O útocích informovala o den dříve japonská protivirová společnost Trend Micro, podle níž za útoky stojí skupina známá pod jménem Pawn Storm (Útok pěšcem), kterou podle amerických zpravodajských služeb řídí ruská špionáž. Rusko podobná obvinění vytrvale odmítá.

Útoky byly zaznamenány už loni v prosinci, ale v té době neměl Macronův štáb o jejich původu žádné důkazy. Nezávislá zpráva firmy Trend Micro už ale nyní vypočítává 160 pokusů o elektronickou špionáž proti různým cílům. Hackeři se například pokoušeli získat hesla k internetovým účtům členů Macronova volebního štábu.

Francouzští experti pečlivě sledovali jakékoli známky kybernetických útoků na první volební kolo prezidentských voleb. Mnozí se obávali opakování scénáře z loňského roku, kdy se Ruskem podporovaní hackeři údajně pokoušeli ovlivnit prezidentskou kampaň v USA.

Obavy přetrvávají i před druhým kolem francouzských voleb plánovaným na 7. května, v němž se Macron utká s krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou, s níž Moskva sympatizuje.

 

 

Zdroj: ČTK

Macronův tým potvrdil útoky hackerů, ke ztrátě dat nedošlo Foto: Shutterstock.com: Emmanuel Macron

reklama

Další články

  1. Netflix si našel cestu na čínský trh

    Byznys ·

    Internetová televizní služba Netflix našla způsob, jak proniknout na obrovský čínský trh. Společnost podepsala licenční smlouvu s populární platformou pro video stream…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.