Macronův štáb čelil útokům ruských hackerů, zjistila japonská společnost

Volební tým vítěze prvního kola francouzských prezidentských voleb Emmanuela Macrona čelil útokům hackerů napojených na Rusko. O svém objevu informovala japonská protivirová společnost Trend Micro. Její informaci potvrdil ředitel digitální sekce Macronovy kampaně Mounir Mahjoubi.

Všechny pokusy se ale údajně podařilo odvrátit. „Je to vážné, ale nikami nepronikli,“ řekl Mahjoubi agentuře Reuters. Útoky byly zaznamenány už loni v prosinci, ale v té době neměl Macronův štáb o jejich původu žádné důkazy. Nezávislá zpráva firmy Trend Micro už ale nyní vypočítává 160 pokusů o elektronickou špionáž proti různým cílům. Hackeři se například pokoušeli získat hesla k účtům členů Macronova volebního štábu.

Podle japonské firmy za útoky stojí skupina známá pod jménem Pawn Storm (Útok pěšcem), kterou podle amerických zpravodajských služeb řídí ruská špionáž. Rusko podobná obvinění vytrvale odmítá.

Francouzští experti pečlivě sledovali jakékoli známky kybernetických útoků na první volební kolo. Mnozí se obávali opakování scénáře z loňského roku, kdy se Ruskem podporovaní hackeři údajně pokoušeli ovlivnit prezidentskou kampaň v USA.

Obavy přetrvávají i před druhým kolem francouzských voleb, které se uskuteční 7. května, v němž se Macron utká s šéfkou krajní pravice Marine Le Penovou, s níž Moskva sympatizuje.

 

 

Zdroj: ČTK

Macronův štáb čelil útokům ruských hackerů, zjistila japonská společnost Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Emmanuel Macron

reklama

Další články

  1. Nominujte svou oblíbenou firmu na Český Goodwill 2017

    Komerční sdělení ·

    Český Goodwill 2017 - ocenění pro firmy, kterých si lidé váží – znovu podpoří podnikatele a společnosti, které ke svému podnikání přistupují odpovědně. Pátý ročník oce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.