Macron přijme Putina ve Versailles

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes přijme hlavu ruského státu Vladimira Putina. Oba politici se setkají v paláci ve Versailles u příležitosti zahájení výstavy o ruském caru Petru I. Velikém. Jednat budou o vývoji rusko-francouzských vztahů, o budoucnosti Evropské unie, o boji proti terorismu a o regionálních krizích na Ukrajině, v Sýrii, v Severní Koreji a v Libyi.

Půjde o první setkání obou státníků po květnovém zvolení Macrona prezidentem. A zcela nevyjde ze stínu francouzských obvinění z hackerských útoků proti elektronickým účtům členů Macronovy předvolební kampaně, které se přičítají Moskvě. Cílem tak podle francouzských médií bude překonání vzájemné nedůvěry.

„Mám respekt k Rusku a zvu Vladimira Putina v rámci diplomatických vztahů trvajících 300 let. Budu s ním mít náročný dialog a budu diskutovat o všech problémech,“ řekl Macron francouzskému nedělníku Le Journal du dimanche.

Francouzský prezident také uvedl, že prezidenti USA Donald Trump, Turecka Recep Tayyip Erdogan a Putin se řídí „logikou síly“. „To mi nevadí. Nevěřím ale v diplomacii veřejných urážek. Ve svých dvoustranných jednáních nicméně nikomu nenechávám nic projít. Jen tak si vydobýváme respekt,“ dodal Macron.

 

 

Zdroj: ČTK

Macron přijme Putina ve Versailles Foto: Emmanuel MACRON; Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

    Společnost ·

    Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

  2. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

    Byznys ·

    Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.