M. Hatlapatka, Cyrrus: ČEZ dosáhne celoroční projekce zisku i přes odstávku v Dukovanech

Podle hlavního stratéga společnosti Cyrrus Marka Hatlapatky dosáhne ČEZ celoroční zisku, který avizoval management. Hatlapatka také očekává, že elektrárenská společnost ve středu oznámí čistý zisk za třetí čtvrtletí na úrovni 4,5 miliardy korun.  

„ČEZ dosáhne roční projekce a to i přes aktuální neplánovanou odstávku v Dukovanech," řekl Marek Hatlapatka z Cyrrusu. Podle něj bude ukazatel EDITDA ve třetím čtvrtletí na úrovni 14,4 miliard korun.

Společnost ČEZ oznámí své výsledky ve středu, před otevření českého akciového trhu.  

Ziskovost společnosti a budoucí vývoj ceny akcií ČEZu bude záviset na faktorech, jako jsou ceny emisních povolenek. Protože ale cena povolenek ani silové elektřiny pravděpodobně neporoste, nelze očekávat ani růst akcií ČEZ, řekl Hatlapatka.

„Současný kurz akcií ČEZ je v kontextu ocenění celého trhu a fundamentálních faktorů poměrně férový,“ řekl Hatlapatka. „K dalšímu růstu akcií by bylo třeba oživení ceny emisních povolenek a potažmo ceny silové elektřiny, což zatím nevypadá anebo třeba příznivé zprávy o jednáních o akvizici Slovenských Elektrární, ale ani tady se v nejbližší době zřejmě ničeho nového nedočkáme.“ 

V úvodní části magazínu hovořil Petr Zajíc z rakouské pobočky Pioneer Investments, který komentoval politiku japonské centrální banky a situaci japonské ekonomiky.

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání Studia Zet, který je připravován s Investičním webem. Hosté v něm diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů.

Zdroj: Zet

 

M. Hatlapatka, Cyrrus: ČEZ dosáhne celoroční projekce zisku i přes odstávku v Dukovanech Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.