Žlutá burzovní horečka ustupuje. Akcie Snap začínají klesat

Akcie společnosti Snap, která provozuje aplikaci Snapchat, v pondělí uzavřely poklesem. Během dne akcie klesly o 12 % a uzavřely na 23,77 dolarech za akcii. Akciový propad přichází po silném čtvrtečním debutu společnosti na Wall Street, kdy se akcie Snapu vyšplhaly 44 % nad cenu své první veřejné nabídky akcií (IPO).

Akcie společnosti Snap vstoupily na newyorskou burzu minulý týden ve čtvrtek.  Firma stanovila emisní cenu svých akcií na 17 dolarů. Během prvního dne cena vystoupala nad 24 dolarů. V pátek poté pokračovala v růstu o dalších 11 procent. V pondělí však uzavřela těsně pod hranicí ceny, za kterou začala ten den obchodovat.

Analytici mají smíšené názory ohledně budoucnost firmy Snap. Diskutují o tom, zda je možné napodobit úspěch Facebooku při jeho vstupu na burzu. Zůstává také nejasné, zda Snap může expandovat za svou hlavní základnu mladých uživatelů, nebo zda se mu bude dařit na mnoha mezinárodních trzích v konkurenčním prostředí sociálních médií.

Pět ze sedmi finančních analytiků oslovených agenturou Bloomberg radí investorům akcie Snapu prodat. Žádný z nich pak neradí je nyní koupit.

Snapchat zahájil činnost v roce 2012 jako aplikace umožňující uživatelům posílat fotografie, které po několika sekundách z přístroje zmizí. Firma se od té doby stala i tvůrcem a agregátorem mediálních obsahů podobně jako další velké internetové společnosti; loni na podzim se pak začala označovat i za výrobce fotoaparátů a přejmenovala se na Snap Inc.

Snap také stále usiluje o dosažení zisku. Společnost loni utrpěla ztráty ve výši 515 milionů dolarů, což je oproti předešlému roku značný nárůst. V roce 2015 byla ztráta společnosti v hodnotě 373 milionů dolarů. Růst počtu nových uživatelů ke konci roku podle údajů firmy víceméně stagnoval a Snapchat měl v průměru 158 milionů uživatelů denně. Podobnou službu jako Snapchat navíc nedávno zavedl Instagram, který patří Facebooku.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

 

Žlutá burzovní horečka ustupuje. Akcie Snap začínají klesat Foto: ČTK/ABACA/AA

reklama

Další články

  1. Republikáni představili svou náhradu za Obamacare

    Společnost ·

    Republikánští členové americké Sněmovny reprezentantů v pondělí představili návrh zákona, který by měl zrušit stěžejní část zdravotnické reformy bývalého demokratickéh…

  2. Kuba nezvládá uspokojit poptávku po doutnících

    Byznys ·

    Kuba má problémy s dodávkami některých prémiových značek doutníků kvůli nízké úrodě v minulosti a rostoucí poptávce. Jev zvaný El Niño způsobil nadměrné deště a nevhod…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.