Lupiči drží v severofrancouzském městě Roubaix rukojmí, střelba nesouvisí s terorismem

Zřejmě dvojice pachatelů ozbrojených automatickými zbraněmi zadržuje od 19:00 SEČ rukojmí v rodinném domě ve městě Roubaix na severu Francie. Z původních čtyř rukojmích se dvěma podařilo utéct a jeden útočník je už v rukou police, informovala kancelář starosty města. Incident podle prvních zjištění policie nesouvisí s terorismem, ale jde zřejmě o loupežné přepadení.

Podle všeho se obětí útoku stal místní bankéř, kterého s jeho rodinou přepadli lupiči. Jakmile policie místo incidentu obklíčila, zazněly výstřely z automatické pušky. Několik osob utrpělo střelná zranění.

Na místo dorazila speciální zásahová jednotka. Představitel radnice Marc Vasseur řekl bez dalšího upřesnění novinářům, že se jednotce podařilo jednoho z útočníků zadržet.

Dějištěm incidentu je honosná čtvrť města Roubaix, které leží poblíž města Lille u belgické hranice. Střelba vyvolává obavy vzhledem k napjaté situaci ve Francii po teroristických útocích v Paříži ze 13. listopadu a k protiteroristické pohotovosti i v sousední Belgii.

 

Zdroj: ČTK

Lupiči drží v severofrancouzském městě Roubaix rukojmí, střelba nesouvisí s terorismem Foto: ČTK/BELGA/NICOLAS - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.