Lufthansa vyčlenila na pokrytí nákladů spojených s nehodou Airbusu 280 milionů eur

Německá letecká společnost Lufthansa, která vlastní nízkonákladové aerolinky Germanwings, jejichž letadlo havarovalo minulý týden ve francouzských Alpách, se připravuje na krytí nákladů spojených s pádem Airbusu. Na tento účel už podle BBC vyčlenila 280 milionů eur. Jde o částku jdoucí nad rámec peněz, které mají pozůstalým pomoci pokrýt krátkodobé náklady.

Společnost oznámila, že nově vyčleněné peníze mají sloužit k pokrytí "všech nákladů spojených s havárií letadla."

Francouzský prezident Francois Hollande mezitím podle BBC oznámil, že do konce týdne bude identifikováno všech 150 obětí. K místu nehody už byla vybudována přístupová cesta, aby se usnadnilo vyproštění a doprava všech ostatků. Záchranáři nicméně varovali, že se práce na místě nehody mohou protáhnout až na několik měsíců. 

Peníze nově vyčleněné Lufthansou jdou nad rámec 50 tisíc eur určených na krátkodobé náklady pro pozůstalé po každém pasažérovi letu. Aerolinky jsou povinné vyplatit pozůstalým prokázané škody až do výše 135 tisíc eur za každou oběť nehody. Pokud se ovšem zjistí, že svůj díl viny na nehodě nese i dopravce, odškodné může být ještě vyšší.

Vyšetřovatelé zatím za nejpravděpodobnější příčinu nehody označili sebevražedné jednání kopilota Andrease Lubitze. Ten se měl v době, kdy kapitán letu odešel na toaletu, zamknout v kabině a navést letadlo k zemi. Motiv takového jednání však zatím není jasný. Lubitz se nicméně podle BBC v minulosti léčil s psychickými obtížemi, které mimo jiné spočívaly ve sklonech k sebevražednému chování.

Lufthansa uvedla, že lékařské záznamy kopilota byly součástí lékařského tajemství, takže jejich obsah nebyl letecké společnosti znám.

 

Zdroj : BBC

Lufthansa vyčlenila na pokrytí nákladů spojených s nehodou Airbusu 280 milionů eur Foto: ČTK/DPA/Peter Endig

reklama

Další články

  1. IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí

    Byznys ·

    Americká technologická společnost IBM oznámila, že založí novou divizi zaměřenou na internet věcí. V následujících čtyřech letech do ní vloží tři miliardy dolarů. Chce…

  2. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.