Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů

Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyzývá své členy ze společnosti Lufthansa k celodenní stávce. Stávka, která má začít o půlnoci z úterý na středu zasáhne podle odborů kratší a střední lety. Naopak se nebude týkat dceřiných společností Lufthansy Germanwings a Eurowings.  

Odbory stávku zdůvodnily mimo jiné tím, že při jednáních z minulého týdne nebylo dosaženo pokroku ve sporu o program pro předčasný odchod do důchodu. Kromě toho zůstávají nejasné další tarifní otázky a nejistá je i celková budoucí strategie dalšího rozvoje největších aerolinií Evropy.

Spor mezi piloty a vedením Lufthansy o důchodový program trvá už více než rok. Jenom loni kvůli němu svaz VC uspořádal deset stávek, které podle odhadů aerolinek snížily provozní zisk firmy o 200 milionů eur (5,5 miliardy korun).

 

Zdroj: ČTK

 

Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů Foto: Markus Mainka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ryanair bude létat přes Atlantik

    Byznys ·

    Správní rada irských nízkonákladových aerolinek Ryanair schválila plány na zahájení letů přes Atlantský oceán. Firma však současně upozornila, že bude trvat nejméně čt…

  2. Putin se poprvé po 11 dnech objevil na veřejnosti

    Společnost ·

    Ruský prezident Vladimir Putin po jedenácti dnech vystoupil na veřejnosti v Petrohradě před Konstantinovým palácem při příležitosti návštěvy kyrgyzského prezidenta Alm…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.