Loni přišlo do Německa dosud nejvíc přistěhovalců ze zemí EU

Loni přišlo do Německa dosud nejvíce přistěhovalců pocházejících z jiných členských zemí Evropské unie. Celkem jich bylo 685.485, napsal o víkendu deník Die Welt s odvoláním na údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF). Čistý přírůstek těchto přistěhovalců nicméně činí „jen“ 382.449. Z Německa se totiž v roce 2015 zároveň 303.036 unijních občanů vystěhovalo, dodal list.

Téměř 80 procent z uvedených loňských přistěhovalců pochází z východní Evropy. Nejvíce jich bylo z Rumunska (174.779) a z Polska (147.910). Následují Bulhaři (71.709) a Chorvaté (50.646).

Celkově nyní žije v Německu 4,1 milionu přistěhovalců z členských států EU, uvádí BAMF.

Německo, které je největší ekonomikou v Evropě, má relativně nízkou nezaměstnanost, jež dosahuje jen 6,1 procenta práceschopného obyvatelstva. Tím přitahuje občany jiných unijních zemí, kteří hledají lepší životní podmínky, než panují u nich doma. Na vrcholu finanční a ekonomické krize mířily do Německa zástupy mladých lidí z jihu Evropy, zejména z Itálie a ze Španělska, poznamenala agentura AFP.

 

 

Zdroj: ČTK

Loni přišlo do Německa dosud nejvíc přistěhovalců ze zemí EU Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Putin naváže dialog s NATO

    Společnost ·

    Rusko se pokusí navázat se Severoatlantickou aliancí po jejím varšavském summitu dialog. Po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistöm to v pátek uvedl ruský prezi…

  2. Do čela ČNB dnes usedl Jiří Rusnok

    Byznys ·

    Funkce guvernéra České národní banky se dnes ujal Jiří Rusnok (55). Nahradil Miroslava Singera, kterému skončil druhý šestiletý mandát a nemohl být znovu jmenován. Nov…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.