Londýnský útok posiluje podle Merkelové odhodlání bojovat proti terorismu

Páteční útok v Londýně posiluje podle německé kancléřky Angely Merkelové odhodlání bojovat proti islamistickému terorismu. Je to úkol, před kterým podle ní stojí všichni. Merkelová to uvedla v Berlíně po setkání s francouzským premiérem Édouardem Philippem, který se vyslovil pro užší spolupráci v tomto boji.

V londýnském metru v pátek explodovala improvizovaná nálož. V nemocnici se po útoku ocitlo 18 lidí, nikdo ale není v ohrožení života.

„Nevíme ještě přesně, jaké je pozadí (útoku), ale jsme v myšlenkách se zraněnými, kteří tam byli, jsme v myšlenkách s britským obyvatelstvem,“ uvedla Merkelová. „Je to výzva, před kterou stojíme všichni. Viděli jsme to naposledy v Barceloně při těch hrozných útocích, dnes zřejmě v Londýně,“ poznamenala.

Francouzský premiér Philippe připomněl i v pátek útok na francouzského vojáka. „Obě události ukazují, jak moc společně ve Francii, v Británii i v Německu čelíme velkému nebezpečí. Musíme jak na národní úrovni, tak všichni dohromady najít odpovědi, které budou právní povahy a které se budou týkat i koordinace našich tajných služeb,“ řekl.

Francie i Německo byly v posledních letech opakovaně terčem islamistického terorismu. Ve spolkové republice byl nejhorším loňský útok na vánoční trh v Berlíně, který si vyžádal 12 životů a desítky zraněných.

 

 

Zdroj: ČTK

Londýnský útok posiluje podle Merkelové odhodlání bojovat proti terorismu Foto: 360b / Shutterstock.com: Německá kancléřka Angela Merkelová

reklama

Další články

  1. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

    Tech ·

    Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

  2. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

    Společnost ·

    Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.