Londýnská policie nově u nehody poblíž muzea terorismus nevylučuje

Londýnská policie podle agentury Reuters nevylučuje, že dnešní nehoda auta u Přírodopisného muzea je spojena s terorismem. Upřesnila tak své předchozí sdělení, že incident s terorismem v tomto stadiu vyšetřování nespojuje. Podle médií byla na místě zadržena jedna osoba.

Ve 14:20 londýnského času (15:20 SELČ) vjel v ulici Exhibition Road na chodník automobil a policie oznámila, že při tom několik lidí utrpělo zranění. Reportérka BBC z místa události s odvoláním na policisty dodala, že zranění nejsou vážná.

Informovala také, že na místo brzy přijely policejní vozy a přítomni jsou i ozbrojení policisté. Ve vzduchu jsou rovněž vrtulníky. Na twitteru se objevilo video, na němž je vidět zadržený muž ležící na zemi.

Exhibition Road je oblast hojně navštěvovaná turisty. Kromě Přírodopisného muzea se tam nacházejí dvě další muzea, všechna tři byla evakuována.

V Británii platí druhý nejvyšší stupeň ohrožení, který znamená velkou pravděpodobnost útoku militantních osob. V britské metropoli bylo letos spácháno už pět útoků, z toho tři autem. V březnu řidič auta najel na chodník na Westminsterském mostě a zabil čtyři lidi. Poté ještě u blízkého parlamentu ubodal k smrti policistu.

 

Zdroj: ČTK

Londýnská policie nově u nehody poblíž muzea terorismus nevylučuje Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Bude se v budoucnu pracovat v kavárnách?

  Byznys ·

  Otevřené kancelářské prostory, takzvaný open-space, nefungují a v budoucnu je nahradí kanceláře v kavárnách - kafeláře, míní futuroložka British Telecommunications (BT…

 2. Merkelová bude o koalici jednat s FDP a Zelenými

  Společnost ·

  Německá kancléřka Angela Merkelová dnes poprvé oznámila, že její křesťanští demokraté (CDU) budou o nové vládní koalici vyjednávat se svobodnými demokraty (FDP) a Zele…

 3. Jak posílit demokracii v nejisté době?

  Společnost ·

  Monacký kníže Albert II a bývalý rakouský prezident Heinz Fischer jsou mezi hlavními řečníky konference Forum 2000, která v neděli začne v Praze. Jedenadvacátý ročník …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.