LinkedIn koupí vzdělávací společnost Lynda za 1,5 miliardy dolarů

Profesní sociální síť LinkedIn koupí internetovou vzdělávací společnost Lynda.com za zhruba 1,5 miliardy dolarů (38,4 miliardy Kč). Spojení obou firem by uživatelům mělo pomoci dozvědět se více informací o pracovních příležitostech. Pro síť LinkedIn, která se zaměřuje na odborně kvalifikované pracovníky a uchazeče o zaměstnání, to bude zatím největší transakce v její historii, napsal na internetu list The Wall Street Journal.

Lynda.com nabízí on-line kurzy zaměřené na zlepšení dovedností v obchodu, fotografování nebo v tvorbě internetových stránek. Členství stojí od 25 dolarů měsíčně po 375 dolarů ročně, uvádí se na stránkách firmy.

Uživatelům by toto spojení mělo pomoci dozvědět se, jaké schopnosti jsou požadovány u otevřených pracovních pozic ve městech, kde chtějí najít práci, napsal podle agentury Reuters na blogu Ryan Roslansky, který má v LinkedIn na starosti obsah.

Pro LinkedIn je hlavním zdrojem výdělku nábor pracovníků, prémiové předplatné a inzerce. Dosud největší podobný obchod uskutečnila tato sociální síť loni v červenci, když koupila marketingovou platformu Bizo za 175 milionů dolarů, uvedl web FactSet.

Pokud jde o současnou akvizici, LinkedIn zaplatí 52 procent celkové částky hotově a zbytek v akciích.

 

 

Zdroj: ČTK

 

LinkedIn koupí vzdělávací společnost Lynda za 1,5 miliardy dolarů Foto: Atelier_A / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Český Aeroholding chce prodat akcie ČSA

    Byznys ·

    Státní Český Aeroholding chce prodat zbytek akcií Českých aerolinií (ČSA). Informaci ČTK potvrdil předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř, který jako…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.