Lidské hranice mohou být podstatně dál, než si myslíme. Je třeba vystoupit z komfortní zóny

Kolem potenciálu lidí panují různá klišé. Podle profesionálního kouče Vladimíra Tuky potenciál jsou možnosti lidí, které v nich mohou zatím i jen dřímat. Jen okolnosti a podmínky umožňují je rozvinout.

„Na výzvách a překážkách při plnění svých cílů a úkolů se ukáže, jak se rozvinul potenciál. Když lidem dáme příležitost, aby zvládali větší překážky a větší a větší výzvy, aby sami v sobě hledali zdroje překonávání věcí, tak budou rozvíjet ten potenciál. Tam se teprv stane nekonečný,“ řekl Tuka na rádiu Zet. Pro rozvoj potenciálu tedy musí člověk vystoupit ze své komfortní zóny.

I vzhledem k tomu by firmy měly najít, motivovat a udržet ve firmě talenty. Ty si podle Tuky většinou stěžují na lenost, nespolehlivost a neochotu svých zaměstnanců. „Pravda je někde napůl. V dnešní době je daleko více v leadershipu a ve schopnosti lídrů uplatňovat ty způsoby motivace a podněcování lidí, které opravdu fungují,“ řekl.

Skvělý lídr musí mít především následovníky, kteří ho chtějí následovat. Lídr musí  podle Tuky věřit sám sobě, musí věřit ve své lidi a musí věřit v to, co dělá.

 

 

Celý rozhovor se specialistou na neuroleadership Vladimírem Tukou si můžete poslechnout v playeru výše. Ostatní příspěvky na téma leadership si můžete přečíst zde.

Více informací na http://www.brainbased.cz

 

Lidské hranice mohou být podstatně dál, než si myslíme. Je třeba vystoupit z komfortní zóny Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.