Lidé ztratili respekt k Národnímu divadlu, navštěvují jej ve vytahaných svetrech, říká Kabátová

Lucie Kabátová ze salonu WINDSORS říká, že jí mrzí doba, kdy lidé začali chodit do Národního divadla ve vytahaných svetrech a džínách. Měli by jej ve větší míře respektovat a naučit se naopak oblékat do slavnostního oblečení, které si na sebe vezmou pouze při slavnostních událostech. 

„Těch příležitostí, kdy se můžeme krásně obléknout, je strašně málo. Je strašná škoda, že přijdete do Národního divadla a tam vidíte lidi v džínách a ve vytahaném svetru. Myslím si, že je to i neúcta k tomu Národnímu divadlu a ke kultuře jako takové. Dřív to bylo tak, že vás tam prostě nepustili,“ řekla Kabátová na rádiu Zet.

V současnosti se situace obrátila o 360 stupňů a lidé si nosí to, co se jim zamane. Do Národního divadla nebo Státní opery je vhodné si vzít oblek s kravatou nebo smoking. Dámy by měly mít podle Kabátové minimálně koktejlky a delší šaty.

„Kdy jindy si je vezmete na sebe? Je to krásné. Myslím si, že každá žena, která na sebe oblékla dlouhé šaty, se v nich připadá prostě nádherně,“ táže se posluchačů Kabátová.

Určitou etiketu oblékání by měli lidé dodržovat i v rámci návštěvy menších divadel. Ze svého šatníku pak můžete vybrat džíny, určitě se ale vyvarujte roztrhaným kusům. Pánové by je měli navíc kombinovat ruku v ruce se sakem. Muž tím získá eleganci. Dámy po jejich boku by měli mít šaty, koktejlky nebo kostýmek se sukní. Vhodný může být i pánský styl, který se na dámu podle Kabátové do divadla velice hodí. 

 

 

Celý článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Lucií Kabátovou ze salonu WINDSORS. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Lidé ztratili respekt k Národnímu divadlu, navštěvují jej ve vytahaných svetrech, říká Kabátová Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko má v úmyslu legalizovat soukromé armády

    Společnost ·

    Na půdě ruského parlamentu začne v únoru projednávání návrhu zákona o legalizaci soukromých armád. Informovala o tom ve středu ruská státní televize RT s odvoláním na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.