Lidé už nechtějí hudbu vlastnit, ale mít ji k dispozici online, říká spoluautor YouRadia

YouRadio, hudební aplikace pro mobilní telefony a tablety, kterou vyvinula společnost Lagardére Active ČR, se umístila na druhé příčce v rámci ankety Mobilní aplikace roku 2014, a to za vítězným programem Mapy.cz. Podle Ondřeje Musila, který je spoluautorem YouRadia, se trend v užívání a poslechu hudby přesunul od vlastnictví k její konzumaci on-line a ke sdílení. Uživatelé si chtějí „bez velké námahy pustit to, co je zajímá,“ říká Musil.

Co Youradio umí a čím podle Vás zaujalo veřejnost? Proč tuto aplikaci lidé zvolili druhou nejlepší novinkou roku?

Věříme, že jsme se trefili do potřeb uživatelů. Že jsme jim dokázali připravit aplikaci, ke které si vytvoří nějaký vztah a mají ji svým způsobem rádi. Myslíme si, že je dostatečně jednoduchá a uživatelé v podstatě nemohou udělat chybu, když ji použijí pro poslech hudby. Stačí si vybrat z nabízených nálad, což jsou hudební mixy, které tvoří naši DJové - a v tu chvíli mají k dispozici hudbu bez jakýchkoli zábran - ať to jsou nálady pro jakékoli aktivity, jako je běhání nebo cvičení, nebo další kontexty a nálady. Myslíme si, že díky tomu se podařilo umístit aplikaci alespoň na druhém místě, za což jsme velmi rádi.

Pojďme se podívat obecně na to, jak nové technologie a internet mění uživatelské chování spotřebitelů. Jak se podle Vás mění přístup k poslechu a nákupu hudby dnes?

Dnes se to samozřejmě změnilo díky internetu. Předtím jste měli dvě hlavní možnosti, jak poslouchat hudbu - buď jste si pustili rádio, nebo koupili CD a poslouchali písničku po písničce. Když přišel internet, mohli jste si vybrat z nabídky hudby od různých společností a kupovat si jednotlivé písničky. Takse prosadila konzumace hudby takzvaně on demand, to znamená, že jste si vybrali přesně to, co jste chtěli a to jste také poslouchali.

Nicméně i toto se mění a firmy, které prodávají hudbu, zaznamenávají snížení zisků z prodeje, protože klíčem už není „mít hudbu doma“, stahovat si ji nebo ji vlastnit, ale trend je poslouchat hudbu přes internet bez velké námahy a pustit si to, co vás zajímá.

Záznam celého rozhovoru s Ondřejem Musilem naleznete výše v článku.

YouRadio je hudební aplikace společnosti Lagardére Active ČR, která je mimo jiné provozovatelem byznysově-zpravodajského webu Zet.cz.

Zdroj: Zet

Lidé už nechtějí hudbu vlastnit, ale mít ji k dispozici online, říká spoluautor YouRadia Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sýrie odevzdala své zásoby chemických zbraní

    Společnost ·

    Sýrie odevzdala poslední zásoby chemických zbraní, jejichž existenci přiznala mezinárodnímu společenství. Oznámila to dnes Organizace pro zákaz chemických zbraní OPCW,…

  2. Česká pošta zvažuje, že se stane bankou

    Byznys ·

    Česká pošta zvažuje, že požádá o vlastní licenci k poskytování bankovních služeb. V roce 2017 jí vyprší partnerská smlouva s ČSOB, která na poštách nabízí služby p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.