„Lidé si začínají všímat toho, co mají na sobě,“ říká Kabátová z WINDSORS

Dress code je výrazem upravujícím způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti. Většinou se s ním člověk setká na pozvánkách na nejrůznější společenské akce. V poslední době se kladl velký důraz na to, aby se lidé mohli obléknout téměř jakkoli. Podle Lucie Kabátové ze salonu WINDSORS se ale konečně navrací doba, kdy si lidé začínají všímat toho, co nosí.

Je možné si vybrat z velkého množství dress codů. Na některých pozvánkách se objevují i dokonce dress cody, které v minulosti vůbec neexistovaly. Podle Kabátové jde například o fashion smart casual.

„Je to spíš o tom, že se lidé snaží dát velký prostor na to, aby se host mohl obléknout téměř jakkoli. Je to škoda. Myslím si, že se konečně navrací doba, že si lidé začínají všímat toho, co mají na sobě, když jdou na nějakou hezkou akci,“ řekla Kabátová na rádiu Zet.

Nejžádanější dress code představuje takzvaný black tie. Konkrétně jde pak o smoking. Mezi jeho hlavní atributy patří motýlek, smokingová košile, smokingový pás a lakovky. Podle Kabátové jde o nejtypičtější klasiku, která se vrací a začíná se opět používat.

„My jsme z toho nadšení, protože to těm chlapům neuvěřitelně sluší a už si dávají pozor na to, aby na pozvánku s takovým dress codem byli správně a vhodně oblečeni,“ sdělila Kabátová.  

 

Celý článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Lucií Kabátovou ze salonu WINDSORS. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Zdroj: Zet

„Lidé si začínají všímat toho, co mají na sobě,“ říká Kabátová z WINDSORS Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Obliba Merkelové zaznamenala výrazný propad

  Společnost ·

  Obliba německé kancléřky Angely Merkelové podle průzkumu institutu YouGov od jejího vítězství v zářijových volbách značně poklesla. Takřka každý druhý Němec si podle s…

 2. Čínská Geely kupuje podíl 8,2 % v AB Volvo

  Byznys ·

  Čínská společnost Zhejian Geely Holding Group kupuje od firmy Cevian Capital její podíl 8,2 procenta ve švédském výrobci nákladních automobilů AB Volvo. Informace vych…

 3. Obchody otevírají a začínají výprodeje

  Byznys ·

  Po téměř třech dnech se ve středu znovu otevřou nákupní centra a velké obchody. Prodejny nad 200 metrů čtverečních musely být podle zákona od poledne 24. prosince, na …

 4. Drahoš se ostře ohradil vůči Zemanovu poselství

  Společnost ·

  Miloš Zeman podle jeho protikandidáta v lednové volbě hlavy státu Jiřího Drahoše zcela ignoruje roli prezidenta při sestavování vlády a po celou dobu svého mandátu se …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.