Lidé si nejčastěji hledají novou práci koncem léta. Zaměstnavatelé by se nyní měli více zajímat

Češi hledají novou práci nejčastěji při stávajícím zaměstnání. Průzkum personálně-poradenské společnosti mBlue poukázal na to, že jich je až třetina z oslovených 1800 lidí. Nejčastěji se ke změně pracoviště pak odhodlávají koncem léta. Autorka průzkumu Zuzana Paulová na rádiu Zet doporučuje zaměstnavatelům, aby se svými zaměstnanci průběžně hovořili. Ve chvíli, kdy si najdou jinou pracovní alternativu, budou je jen těžko přesvědčovat o tom, aby v práci setrvali. 

Průzkum také odhalil skutečnost, že si lidé hledají nejčastěji novou práci kromě konce léta i na jaře a po Novém roce. Zaměstnavatelé by tak měli být po letních dovolených ostražití, aby o své pracovníky nepřišli. Vedoucí pracovníci by si tak měli se svými podřízenými na konec prázdnin naplánovat schůzi a probrat s nimi jejich situaci, jak jsou se svojí pracovní náplní a podmínkami spokojeni. V rámci tohoto rozhovoru je zapotřebí analyzovat případné hrozby.

„Je to důležité právě kvůli tomu, že ve chvíli, když se člověk rozhodne udělat tu změnu a dostane nabídku u konkurence, tak je velmi těžké ho přesvědčit o tom, aby v bývalé práci zůstal. I když mu firma často vyjde vstříc, změní mu mzdu, náplň práce, tak často je člověk už vnitřně rozhodnutý, že změnu udělal a nechce vzít rozhodnutí zpátky,“ sdělila Paulová.

Člověk o svém novém zaměstnání ve většině případů již informoval svoji rodinu nebo známé. Dále také pravděpodobně fyzicky akceptoval danou nabídku u nového zaměstnavatele. Kvůli těmto faktorům nechce rušit původní rozhodnutí a nabídku stávajícího zaměstnavatele tak většinou odmítne.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s autorkou průzkumu společnosti mBlue Zuzanou Paulovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet 

Lidé si nejčastěji hledají novou práci koncem léta. Zaměstnavatelé by se nyní měli více zajímat Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.