Lidé si čím dál častěji kupují kávu na cestu, podaří se Starbucksu změnit zvyky Italů?

Někteří lidé si před odchodem do práce vychutnávají šálek kávy. Ostatní jsou zvyklí si více přispat a kávu si tak kupují při cestě do práce. Káva na cestu si v posledních letech nalezla popularitu po celém světě. Oblíbenost pití kávy závisí na zvyklostech jednotlivých zemí. Ve Španělsku a v Itálii si kávu na cestu objednává pouhé tři procenta obyvatel. V Japonsku jde oproti tomu téměř o polovinu. Aktuální infografiku zveřejnil server Statista. 

Italové jsou známí svou oblibou v pití kávy. Své espresso nebo capuccino si ale mnohem raději vychutnávají ve své oblíbené kavárně nebo baru. Možná se ale schyluje k velké změně. Bývalý ředitel firmy Starbucks, Howard Schultz, začátkem roku oznámil, že řetězec plánuje v příštím roce v Miláně otevřít svoji první pobočku. Oblíbený kavárenský řetězec se tak pouští do velké bitvy s konkurencí představující v Itálii v průměru 150 tisíc kaváren.

Starbucks nicméně nemá žádné těžkosti s prodejem kávy na území Severní Ameriky. Svoji zálibu si našel u 45 procent amerických obyvatel a u 43 % kanadských občanů. Popularitu si ovšem dokázal zajistit i v tradičních zemích preferujících pití čaje, jako jsou Velká Británie nebo Čína.

Zdroj: Statista

Starbucks si v největší míře oblíbili lidé ze zemí s hektickým životním stylem. Společnost se tak nyní snaží zasáhnout i země, v nichž panuje klidnější atmosféra. Bude zajímavé sledovat vstup kavárenského gigantu právě na italský trh v příštím roce. Podaří se Starbucksu změnit dlouhá léta zaběhlé zvyky horkokrevných Italů?

 

Česká republika je z hlediska pití kávy také do značné míry velmocí. Češi si ovšem stále více potrpí na pití horkého nápoje v kavárnách nebo doma. V žebříčku nejvíce pijících národů kávy mezi evropskými a severoamerickými zeměmi se ovšem Česká republika umístila na 11. místě. Více jsme psali ZDE

Nejvíce kávy letos vypíjí Finové. Vypovídá o tom prognóza serveru Statista týkající se spotřebitelů, podle které letos spotřebuje průměrný Fin 10,35 kilogramů kávy. Největší milovníci kofeinového nápoje najdeme i v dalších skandinávských zemích, až za nimi se pak umístila Itálie, která je domovem espressa. 

 

Zdroj: Statista, Zet

Lidé si čím dál častěji kupují kávu na cestu, podaří se Starbucksu změnit zvyky Italů? Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Jak vypadá největší rival Modelu S?

    Tech ·

    Plug-in hybrid Karma byl v minulosti velkým rivalem vozu Tesla Model S. Firma Fisker Automotive ovšem v roce 2013 zbankrotovala a Tesla se spolehlivě stala jedničkou v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.