Libyjští únosci letadla byli na Maltě obžalováni z terorismu, hrozí jim doživotí

Dva libyjští únosci letadla, které v pátek přistálo na Maltě, byli před maltským soudem obžalováni z terorismu a dalších zločinů. Informovala o tom agentura DPA, podle níž jim hrozí doživotní trest. Únosci, kteří stále nesdělili motiv svého činu ani nepožádali na Maltě o azyl, u soudu veškerá obvinění popřeli. O propuštění na kauci nepožádali.

Dva Libyjci ve věku 27 a 28 let unesli v pátek Airbus A320 libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways se 118 lidmi, který měl letět na vnitrostátní lince z města Sabhá do Tripolisu. Hrozili, že mají granáty a že stroj odpálí.

Letoun přistál na Maltě, kde se únosci po několika hodinách vzdali policii a propustili všechny cestující i členy posádky. Později se zjistilo, že u sebe měli jen repliky zbraní.

Před soud na Maltě byli pod přísnou ostrahou předvedeni v neděli v poledne. Byli obžalováni z terorismu, únosu, použití síly na palubě letadla a omezování osobní svobody.

Podle zahraničních agentur jsou oba únosci stoupenci bývalého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, který zemi vládl od roku 1969 do října 2011, kdy byl zabit během povstání.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

 

Libyjští únosci letadla byli na Maltě obžalováni z terorismu, hrozí jim doživotí Foto: ČTK/ZUMA/Mark Zammit Cordina

reklama

Další články

  1. 5 nejhodnotnějších klubů NHL

    Byznys ·

    Průměrná hodnota klubu v Národní hokejové lize (NHL) dosahuje na 517 milionů dolarů. Jejich cena oproti loňskému roku vzrostla o tři procenta. Jaké jsou ale vůbec nejb…

  2. Číňané dnes zaplatili za Florentinum

    Byznys ·

    Čínská skupina China Energy Company Limited (CEFC) dnes uhradila plnou kupní cenu za pražské Florentinum a stala se jeho majitelem. Administrativní komplex v centru Pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.