Libye v souvislosti s obchody s lidmi vydala 205 zatykačů

Libyjské úřady vydaly 205 zatykačů na Libyjce a cizince, jež jsou podezřelí ze zapojení do obchodování s běženci. Zatykače mimo jiné souvisejí i s obviněním z vražd, mučení a znásilňování. Informaci publikoval zpravodajský web BBC.

Úřad libyjského generálního prokurátora uvedl, že do zločinecké sítě, jsou zapojeni příslušníci bezpečnostních složek, zaměstnanci záchytných center pro migranty a představitelé ambasád afrických zemí v Libyi. Podle prokurátora je zločinecká skupina napojená na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Do vyšetřování jsou na základě loňské dohody o spolupráci zapojeny italské úřady.

Libye se od svržení dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu. Moc je rozdělena mezi různými milicemi a v zemi panuje dvojvládí, v jehož důsledku vzkvétá zločinnost.

Země se stala tranzitním místem pro statisíce uprchlíků ze subsaharské Afriky, kteří se snaží dostat do Evropy.

 

 

Zdroj: ČTK

Libye v souvislosti s obchody s lidmi vydala 205 zatykačů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Adidas zvýší dividendu, důvodem je růst zisku

    Byznys ·

    Zisk z probíhajících aktivit německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas v uplynulém roce vzrostl téměř o čtvrtinu na 1,35 miliardy eur (34 miliard Kč). Firm…

  2. V 76 letech zemřel známý fyzik Stephen Hawking

    Tech ·

    Ve středu zemřel světoznámý britský fyzik Stephen Hawking.Ten byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý. Informovala o tom Hawkingova rodina. Hawking, který byl po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.