Lety ČSA se začnou orientovat na Západ, o bývalý Sovětský svaz není zájem

České aerolinie se začnou od jara orientovat více na východní trhy a začnou nabízet lety do zemí Evropské unie. Stalo se tak kvůli malému zájmu o lety do zemí bývalého Sovětského svazu. Informoval o tom dnes server iDnes.cz. 

Od jara firma plánuje spustit linky do Porta, Liverpoolu, Atén, Bordeaux a Stavangeru. Vyplývá to z informačního dopisu, který ČSA poslaly svým prodejcům, napsal iDnes.

„Změny v letovém řádu i produktu budeme zveřejňovat kompletně během příštího týdne,“ uvedl mluvčí ČSA Dan Šabík.

ČSA na orientaci směrem na východ vydělávaly, těžily především ze svého dobrého postavení na ruském trhu. Cestujících z těchto zemí začalo ale prudce ubývat. V důsledku propadu ruského trhu firma odsune start nových linek do Kazaně a Kaliningradu. Už v zimě musely ČSA seškrtat některé lety například do Moskvy, případně nasadit menší letadla, uvedl iDnes.

Na nových trasách s výjimkou Atén nebudou mít ČSA zatím žádnou konkurenci. U Atén, kam chce dopravce létat až čtyřikrát týdně, bude soupeřit s Aegean Airlines. Do Bordeaux chce od června létat dvakrát týdně a do Liverpoolu od května také dvakrát týdně. Od května budou ČSA létat dvakrát týdně do norského Stavangeru a portugalského Porta. Linky jsou zatím plánovány na léto, jejich osud přes zimu bude záviset na jejich úspěšnosti, napsal iDnes.

„Změny v letovém řádu i produktu budeme zveřejňovat kompletně během příštího týdne,“ uvedl mluvčí ČSA Dan Šabík.

 

Zdroj: iDnes.cz, ČTK

Lety ČSA se začnou orientovat na Západ, o bývalý Sovětský svaz není zájem Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.