Letos se prodá nositelná elektronika za 3 miliardy dolarů, říká Deloitte

Prodej nositelné elektroniky, jako jsou chytré brýle, fitness náramky či hodinky s příjmem mobilního signálu či internetu letos vzroste na 3 miliardy dolarů. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. Do roku 2020 se trh zvětší desetinásobně. Prodej zařízení, kombinujících funkce chytrých telefonů a tabletů, tzv. phabletů, by měl letos předstihnout prodeje běžných tabletů.

Letos by se mělo prodat ve světě deset milionů nositelných zařízení, jako jsou chytré brýle, fitness náramky či hodinky, za celkem tři miliardy dolarů. Do roku 2020 pak trh vzroste desetinásobně na 100 milionů zařízení.

Deloitte očekává, že objem prodeje chytrých telefonů, tabletů, osobních počítačů, TV setů a hracích konzol překoná v roce 2014 hranici 750 miliard dolarů.

„Prodej phabletů, neboli chytrých telefonů s pětipalcovou až 6,9 palcovou obrazovkou, bude v roce 2014 zaujímat čtvrtinu všech prodaných chytrých telefonů, tedy 300 milionů kusů. Jedná se dvojnásobek počtu chytrých telefonů prodaných v roce 2013 a desetinásobek tržeb z roku 2012, uvedl partner Deloitte ČR Zdeněk Křížek.

Studie předpokládá, že 70 procent všech zpráv odeslaných z mobilních telefonů bude tvořit instant messaging. Každý den bude z mobilních telefonů odesláno 70 miliard zpráv, z čehož pouze 21 miliard bude představovat SMS zprávy. Výnosy z odeslaných SMS dosáhnou 100 miliard dolarů ale příjmy z instant messagingu se očekávají pouze ve výši dvou miliard USD.

Do konce roku 2014 bude mít přibližně 50 milionů domácností po celém světě zřízeno dvě či více různých předplatných televizních služeb, přičemž toto doplňkové předplatné přinese výnosy o objemu pěti miliard USD. Dalších deset milionů domácností získá přístup k placeným programům v rámci jiné zpoplatněné služby, jako je například širokopásmový přenos.

Hodnota vysílacích práv na sportovní přenosy na placených televizních kanálech se zvýší o 14 procent na 24,2 miliardy USD. Tento nárůst poplatků za práva úzce souvisí s novými dohodami mezi několika nejprestižnějšími domácími fotbalovými ligami v Evropě a nejvýznamnějšími sportovními ligami na severoamerickém kontinentě.

Zdroj: ČTK

Letos se prodá nositelná elektronika za 3 miliardy dolarů, říká Deloitte Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.