Letošní Prague Hacks vyhrála realitní aplikace zobrazující dopravní obslužnost a parkování

V Praze se 3. října uskutečnil třídenní programovací maraton Prague Hacks. V rámci něj vzniklo 11 aplikací, jež díky pražským otevřeným datům usnadňují život v hlavním městě. Vítězem letošního ročníku se stala aplikace Real Reality. Ta zobrazuje u realitních nabídek informace o dopravní obslužnosti, možnostech parkování, stavu ovzduší nebo hlukové zátěže. 

Dalším zajímavým výtvorem byla aplikace hledající vhodné místo pro piknik nebo webové stránky zobrazující veškerá odborná studia týkající se vyhledávané lokality. Vývojáři, idea makeři, datoví analytikové a urbanisté vyvíjeli v průběhu tří dnů nové aplikace pro web, mobilní telefony nebo tablety.

„Výsledky Prague Hacks nás nadchly. Ukázaly, že v datech Prahy je obrovský potenciál pro nastartování lepších služeb pro obyvatele metropole,“ řekl Marek Jelen ze společnosti Red Hat, který je jedním z partnerů akce.

Zdroj: Fond Otakara Motejla: Náhled aplikace Real Reality

Programovacího maratonu se zúčastnilo 70 lidí. Změna oproti loňskému ročníku spočívala v možnosti využití pražského katalogu otevřených dat. Do něho krom magistrátu a městských částí přispívá rovněž Dopravní podnik Hl. města Prahy, ROPID, Technická správa komunikací nebo pražská ZOO.

„Aktivity Fondu Otakara Motejla v oblasti otevřených dat podporujeme dlouhodobě. Prague Hacks jsme zaštítili nejen finančně, ale poskytli jsme také konzultace odborníků ze sdružení CZ.NIC, kteří vystupují jako mentoři,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

 

 

Zdroj: Zet

Letošní Prague Hacks vyhrála realitní aplikace zobrazující dopravní obslužnost a parkování  Foto: Fond Otakara Motejla

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.