Lesy ČR do konce srpna vykázaly zisk 4,9 miliardy korun

Státní podnik Lesy České republiky za prvních osm měsíců letošního roku vykázal hrubý zisk 4,864 miliardy korun. V porovnání s koncem července to je zvýšení o 467 milionů korun. Za vlastní výrobky a služby Lesy ČR za leden až srpen utržily 8,532 miliardy korun, těžba činila 5,231 milionu metrů krychlových dřeva. O průběžném výsledku hospodaření podnik informoval na svém webu. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi.

Za celý letošní rok Lesy ČR podle dřívějších vyjádření předpokládají hrubý zisk na úrovni 5,04 miliardy korun. Tržby za vlastní výrobky a služby by měly letos dosáhnout 11,27 miliardy korun. Předpokládaná těžba je vyčíslena na 7,67 milionu metrů krychlových dříví. Do státního rozpočtu by měl podnik letos odvést téměř 8,3 miliardy korun. Loni a předloni LČR do státního rozpočtu odvedly celkem 12,5 miliardy korun.

Loni Lesy ČR zvedly čistý zisk o 70 procent na rekordních 6,8 miliardy korun z předloňských 3,99 miliardy korun. Hlavním důvodem růstu zisku bylo mimořádné rozpuštění rezerv ve výši zhruba dvou miliard korun. Hrubý zisk podniku loni vzrostl na 7,96 miliardy korun z předchozích 4,96 miliardy korun.

 

Zdroj: ČTK

Lesy ČR do konce srpna vykázaly zisk 4,9 miliardy korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.