Lenovo zvýšilo podíl na českém trhu s počítači na 26 % díky rozšířené nabídce notebooků

Čínský výrobce počítačů Lenovo zvětšil v prvním pololetí svůj podíl na českém trhu na 26,2 %, díky poptávce po rozšířené řadě notebooků a ultrabooků, jako je například Lenovo YOGA. Podíl Lenovo na trhu se v tomto období meziročně zvětšil o více než polovinu. Údaje vyplývají z propočtů výzkumné společnosti IDC.

Z výsledků poradenské a výzkumné společnosti IDC, která český trh s počítači pravidelně monitoruje, vyplývá, že Lenovo je v České republice silné hlavně v segmentu přenosných počítačů. Čínský výrobce v tomto segmentu dosáhl více než třetinového tržního podílu. 

Důvodem růstu tržního podílu v České republice je podle zástupců firmy hlavně rozšiřující se produktové portfolio notebooků a ultrabooků v čele s novou generací vícerežimového zařízení Lenovo YOGA. 

Lenovo, které je s obratem 39 miliard dolarů největším výrobcem počítačů na světě, se zaměřuje i na segment tabletů a takzvaných chytrých telefonů. Svoje první smartphony na český trh firma uvedla letos v září.

Zdroj: Lenovo

Lenovo zvýšilo podíl na českém trhu s počítači na 26 % díky rozšířené nabídce notebooků Foto: Lenovo

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.