Lego chce investovat miliardu dolarů do vývoje nového materiálu pro plastové díly stavebnic

Dánský výrobce stavebnic Lego plánuje v příštích patnácti letech investovat miliardu dolarů do vývoje nového materiálu pro plastové díly stavebnic. Materiál má být podle zpravodajského serveru CNN šetrnější k životnímu prostředí. Firma Lego, která má jednu ze svých továren také ve středočeském Kladně, vyrobila v loňském roce 60 miliard kostek. 

Výrobce stavebnic uvedl, že se pokusí nahradit v současnosti používaný plast materiálem, který bude vlídnější k zemskému klimatu. „Je několik faktorů, které ovlivňují environmentální udržitelnost materiálu. Jedná se například o složení materiálu, o to odkud pochází, nebo co se stane, když produkt dosáhne konce své životnosti,“ řekl generální ředitel společnosti Jørgen Vig Knudstorp.

Lego začalo v roce 2013 spolupracovat se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF), který podporuje ochranu životního prostředí. Právě tato nezisková organizace pomáhá vytvořit Legu plán, pomocí kterého vznikne ekologičtější materiál pro výrobu dětských stavebnic.

V Dánsku začne na projektu šetrnějšího materiálu pracovat více než 100 lidí. Konečná podoba a složení materiálu má být známá do roku 2016.

Lego kromě toho loni v říjnu ukončilo padesát let trvající partnerství s ropnou společností Shell, která začala těžit ropu v Arktidě. Firma navíc v minulosti zavedla opatření, která mají snížit hodnoty uhlíku ve vzduchu. Dánská společnost například zmenšila velikost svých obalů a investovala peníze do větrné energie.

Firma letos rozšířila svoje české aktivity. V Kladně otevřela už třetí výrobní halu. Jednalo se o součást investice za 1,7 miliardy korun. Více jsme o českých aktivitách firmy psali v tomto článku: 

Firma Lego dnes otevírá v Kladně třetí výrobní halu

 

Zdroj: CNN, Zet

Lego chce investovat miliardu dolarů do vývoje nového materiálu pro plastové díly stavebnic Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.