Lavrov hrozí odvetou za rozšiřování NATO na východ

Rusko znovu potvrdilo obavy z rozšíření NATO na východ a pohrozilo odvetou. Ministr zahraničí Sergej Lavrov v Moskvě prohlásil, že Rusko přijme „náležité kroky“, aby zajistilo svou bezpečnost. Sousedské státy to podle něj pochopí.

„Neskrýváme svůj negativní postoj k posouvání vojenské infrastruktury NATO k našim hranicím a k zatahování nových států do vojenských aktivit tohoto bloku,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci se svým finským partnerem Timem Soinim.

Aliance chce na červencovém summitu ve Varšavě schválit plán posílení svého východního křídla. Stav se má podle předběžných informací zvýšit o několik praporů složených z vojáků různých aliančních států ve východní části NATO, včetně Polska a tří pobaltských států. Ruské zdroje nedávno oznámily, že Moskva na tyto kroky odpoví přesunem dvou brigád z Uralu a Povolží na západ země.

„Budeme uplatňovat svrchované právo Ruska zajistit vlastní bezpečnost opatřeními, která budou úměrná aktuálním rizikům. Jsem si jist, že naši sousedi to pochopí,“ prohlásil dnes Lavrov.

 

 

Zdroj: ČTK

Lavrov hrozí odvetou za rozšiřování NATO na východ Foto: Sergej LAVROV; Zdroj: Iurii Osadchi / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hitem v USA jsou kurzy sebeovládání

    Byznys ·

    Někteří lidé, když se rozzuří do nepříčetnosti, mají více než ostatní problém svůj vztek zvládnout. Ničí hotelové pokoje, zastaví klidně uprostřed dálnice, aby vynadal…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.