Landscape festival: Živá diskuze o zkvalitnění veřejného prostoru

Druhý ročník festivalu navazuje na diskuzi o zkvalitnění veřejného prostoru v České republice i o úloze krajinné architektury. Snahou pořadatelů je oživit na letní měsíce lokalitu kulturní památky Nákladové nádraží Žižkov. V rámci festivalu proběhnou výstavy, přednášky i koncert.

Festival proběhne během letních měsíců a vyvrcholí závěrečným koncertem kapel Už jsme doma, Garage & Tony Ducháček 9. září. Na výstavách, které se uskuteční především v prostorách Nákladového nádraží Žižkov, chce festival představit příklady evropské krajinářské architektury, které by mohly být zrealizovány i v České republice.

Podle organizátorů se v celém Česku nacházejí místa s velkým potenciálem - v rámci festivalu na ně chtějí upozornit a podnítit jejich přeměnu.

„Krajinářské architektuře není zatím věnován tak velký prostor, jaký by si zasloužila,“ píše se na webu festivalu. „Tento projekt by měl být určitou osvětou i mezioborovým dialogem za účasti nejen českých, ale také mezinárodních odborníků. Do projektu bude zapojeno velké množství dobrovolníků a studentů z vysokých škol z celé ČR, kde se koná výuka na téma krajinářské architektury.“

Projekt se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy Tomáše Hudečka. Podrobné informace o výstavách a přednáškách najdete na stránkách festivalu.

Zdroj: landscape-festival.cz

Landscape festival: Živá diskuze o zkvalitnění veřejného prostoru Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Česká pošta zvažuje, že se stane bankou

    Byznys ·

    Česká pošta zvažuje, že požádá o vlastní licenci k poskytování bankovních služeb. V roce 2017 jí vyprší partnerská smlouva s ČSOB, která na poštách nabízí služby p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.