Lagardeová doufá, že řecké referendum přinese více jistoty, situace je podle ní nejasná

Ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová věří, že plánované nedělní referendum přinese do situace kolem Řecka více světla a jistoty. V současné době je podle ní totiž stav jednání dost nejasný.

Lagardeová v rozhovoru poskytnutém agentuře Reuters rovněž řekla, že Řecko nadále zůstává členem MMF. Předtím, než dojde k případné nabídce odpuštění části dluhů, by podle ní ale mělo Řecko nastoupit reformní kurz. Na otázku, zda důvěřuje svým řeckým partnerům, uvedla, že MMF si nevybírá, kdo jednotlivé země zastupuje.

Na konci června vypršela platnost záchranného programu pro Řecko. MMF současně potvrdil, že Řecko svůj dluh vůči němu neuhradilo, a je tak v platební neschopnosti.

Promeškaná splátka Řecka je největší, jakou kdy některá země MMF nesplatila. Řecko je nyní největším dlužníkem fondu, dluží mu bez úroků 35 miliard eur (954 miliard Kč). Rozvaha MMF ale podle Lagardeové zůstává navzdory tomu silná.

 

Zdroj: ČTK

 

Lagardeová doufá, že řecké referendum přinese více jistoty, situace je podle ní nejasná Foto: shutterstock.com - Christine Lagardeová

reklama

Další články

  1. Agentury Fitch a S&P dále snižují rating Řecka

    Byznys ·

    V důsledku krachu jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli snížila v úterý mezinárodní ratingová agentura Fitch hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka hlouběji do spekulativ…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.