L. Mokráš, Česká spořitelna: Podpůrná opatření ECB podpoří investice do zlata

Po poklesu v roce 2014 začíná cena zlata opět stoupat. Za leden se zvýšila až o 10 procent a patří tak zatím mezi nejlepší investice letos. „Čerstvým důvodem, proč by měli investoři zlato nakupovat je kvantitativní uvolňování Evropské centrální banky, které do světového finančního systému dodá novou likviditu,“ říká Luboš Mokráš, analytik České spořitelny.

Luboš Mokráš a Roman Pilíšek, ředitel společnosti Zlaté rezervy, byli hosty pravidelného pondělního magazínu  Investice Zet. 

Podle Mokráše je současná cena zlata „poblíž hodně zajímavé úrovně“ 1 300 dolarů za troyskou unci, kterou se v minulosti několikrát nepodařilo překonat. „Pokud by se zlatu tentokrát tuto úroveň podařilo překonat, tak by to mohlo otevřít prostor pro další výraznější růst,“ řekl Mokráš. Na konci minulého roku se cena zlata pohybovala kolem hranice 1 200 dolarů za troyskou unci.

Roman Pilíšek naopak očekává korekci ceny zlata. „Ze začátku roku jsme mohli vidět zajímavý posun směrem nahoru, ale nyní bychom čekali nějakou korekci.“

Krátkodobou korekci nevylučuje ani Mokráš „Po předchozím růstu vykazuje zlato určité známky překoupenosti, takže by se dalo říci, že nějaká krátkodobá korekce případně konsolidace poblíž této úrovně by byla zdravá,“ řekl.

V druhé části pořadu hovoří Jiří Hrabal, portfolio manager ING Investment Management a Martin Urban, hlavní makléř Brokerjetu České spořitelny o vyhlídkách těžební společnosti NWR, jejíž akcie ztratily minulý rok 98% své tržní hodnoty.

 

Celý záznam rozhovoru si můžete poslechnout v playeru výše.

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání Studia Zet, který je připravován s Investičním webem. Hosté v něm diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů.

 

Zdroj: Zet

L. Mokráš, Česká spořitelna: Podpůrná opatření ECB podpoří investice do zlata Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.