Kybernetické pondělí přineslo internetovým obchodům v USA nejlepší tržby v historii

Internetové nákupy ve Spojených státech během takzvaného kybernetického pondělí (Cyber Monday) přesáhly tři miliardy dolarů (76 miliard korun). Pondělí tak bylo pro americké internetové obchody z hlediska tržeb nejlepším dnem v historii. Vyplývá to ze středečních údajů výzkumné společnosti comScore.

Mohlo by vás zajímat

Hodnota internetových nákupů dosáhla v pondělí ve Spojených státech 3,11 miliardy dolarů. Ve srovnání s loňským kybernetickým pondělím tak vzrostla o více než pětinu. Internetové obchody během kybernetického pondělí, které následuje po Dni díkůvzdání, nabízejí rozsáhlé slevy. Kybernetické pondělí mělo v USA premiéru před deseti lety a rozšířilo se i do dalších zemí.

Letos se kybernetické pondělí v USA stalo rekordním dnem z hlediska internetových nákupů už pošesté za sebou. „Navzdory určitým spekulacím, že kybernetické pondělí ztrácí na významu, rekordy a silná tempa růstu potvrzují, že jde stále o velmi důležitou obchodní událost,“ uvedl podle agentury AP emeritní předseda společnosti comScore Gian Fulgoni.

Internetový prodej se na celkových maloobchodních tržbách v USA podílí zhruba deseti procenty. Během vánoční nákupní sezony se ale tento podíl zvyšuje až na 15 procent, k čemuž přispívá mimo jiné právě kybernetické pondělí.

 

Zdroj: ČTK

Kybernetické pondělí přineslo internetovým obchodům v USA nejlepší tržby v historii Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Amazon musel stáhnout reklamu na seriál o vítězství nacistů

  Byznys ·

  Americká společnost Amazon musela po nátlaku úřadů i představitelů New Yorku stáhnout z metra kontroverzní reklamu na svůj seriál Muž z vysokého zámku. Firma 

  Česká taxislužba Liftago expanduje na Slovensko

  Byznys ·

  Společnost Liftago, která provozuje mobilní taxi aplikaci, expandovala na Slovensko. Od prosince nabízí své služby v Bratislavě. Během testovacího provozu v minulých 1…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.