Kvůli stávce leteckých dispečerů bude ve Francii zrušeno 40 procent letů

Francouzské aerolinie Air France společně s dalšími leteckými společnostmi zrušily kvůli stávce zaměstnanců řízení letového provozu ve Francii stovky letů. Francouzský odborový svaz SNCTA vyhlásil stávku na dnešek a na čtvrtek. Podle francouzského Úřadu pro civilní letectví (DGAC) bude dnes ve Francii zrušeno zhruba 40 procent letů.

Air France oznámily, že dnes zruší zhruba 40 procent letů na střední vzdálenosti na pařížské letiště Charlese de Gaullea, zhruba 70 procent letů na další pařížské letiště Orly a přibližně 40 procent odletů a příletů z jiných francouzských letišť, vyplývá ze sdělení na jejich internetové stránce. Případné změny ve čtvrtečním letovém řádu aerolinky oznámí během dneška.

Nízkonákladové aerolinie Ryanair oznámily, že kvůli stávce byly dnes nuceny zrušit více než 250 letů. Nevyloučily přitom další změny v průběhu dnešního dne.

Odborový svaz SNCTA zastupuje zhruba 41 procent ze 4000 zaměstnanců řízení letového provozu ve Francii. Svaz na internetovém blogu podle agentury Reuters uvedl, že stávka je namířena proti „nepřesným“ návrhům státních zaměstnavatelů týkajících se podmínek práce a důchodových programů, a požaduje další jednání. Dispečery vyzval, aby ustali v činnosti rovněž od 16. do 18 dubna a od 29. dubna do 2. května, napsala agentura AFP.

 

Zdroj: ČTK

Kvůli stávce leteckých dispečerů bude ve Francii zrušeno 40 procent letů Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.