Kvůli hurikánu Irma zůstalo přes milion lidí bez elektřiny

Kvůli hurikánu Irma, který dnes dorazil na ostrovy Florida Keys, je na Floridě přes milion domácností bez elektřiny. Města na ostrovech Florida Keys i jinde na pevnině částečně zaplavila voda.

Úřady vydaly varování před tornády a silným větrem i v oblastech, kudy nebude postupovat oko hurikánu. To se posouvá z jižního cípu k západnímu pobřeží Floridy rychlostí asi 13 kilometrů za hodinu. Hurikán provází vítr o maximální rychlosti až 209 kilometrů za hodinu.

Floridská energetická společnost oznámila, že téměř 1,1 milionu domácností na Floridě se dnes ráno ocitlo bez elektřiny. Výpadek proudu postihl na 574.000 domácností v okrese Miami-Dade, 360.000 klientů v okrese Broward a téměř 136.000 domácností v okrese Palm Beach.

Guvernér Floridy Rick Scott v televizi NBC uvedl, že mluvil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten mu prý slíbil, že od federální vlády dostane vše, co bude potřebovat.

Floridská policie informovala, že v oblastech, kde byla nařízena evakuace, zemřeli dva lidé při dopravní nehodě. Zatím ale neupřesnila, zda nehoda přímo souvisela s vlivem hurikánu.

 

Zdroj: ČTK

Kvůli hurikánu Irma zůstalo přes milion lidí bez elektřiny Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Klaus podpořil německou populistickou stranu AfD

    Společnost ·

    Spor o globální oteplování patří podle bývalého českého prezidenta Václava Klause minulosti. Jeho strana v něm prohrála, míní. Klaus dnes o tématu hovořil na předvoleb…

  2. 30 nejlépe vydělávajících tenistů všech dob

    Byznys ·

    Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové newyorského Flushing Meadow hostí 137. ročník závěrečného grandslamového turnaje tenisové sezóny US Open 2017. V rámci let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.