Kuriózní a oblíbené koníčky deseti úspěšných osobností

Nejúspěšnější lidé na světě vědí, že pro naplnění jejich života není pouze důležité jíst, spát a pracovat. Každý potřebuje ve svém životě nějaký koníček, který umožní člověku vypnout, uvolnit se a v důsledku toho najít novou energii pro další cestu za úspěchem. Hraní na hudební nástroj může podle internetového magazínu Business Insider například stimulovat kreativitu. Pro inspiraci vám přinášíme koníčky deseti úspěšných lidí.

Meryl Streep, herečka

Zdroj: commons.wikimedia.org

Oceněními ověnčená herečka říká, že miluje pletení. Ve filmu Pochyby dokonce nosila ručně upletenou šálu. Streep připouští, že pletení věnuje velké množství svého času. Tato činnost jí totiž pomáhá utřídit si vlastní myšlenky. Americká herečka není žádnou výjimkou. Pletení propadla i Julia Roberts, herec Ryan Gosling nebo Christina Hendricsová.

 

Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft

Zdroj: commons.wikimedia.org

Gates má několik koníčku, které on sám považuje za staromódní. Na sociální síti Reddit například uvedl, že je „vášnivým hráčem“ karetní hry bridž. Průkopník v oblasti počítačů si také užívá volného času hraním tenisu. Další jeho oblíbenou kratochvílí je trávení času se svými dětmi.

 

George W. Bush, bývalý americký prezident

Zdroj: en.wikipedia.org

Bývalý americký prezident není pouze politikem, ale je i zapáleným malířem. Namaloval totiž více než 50 obrazů štěňat. Věnuje se také krajinomalběnebo portrétování světových lídrů. Bush začal s malováním při odchodu z Bílého domu v roce 2009, kdy jej nahradil Barack Obama.

 

Tom Hanks, herec

Zdroj: commons.wikimedia.org

Představitel kultovního Forresta Gumpa sbírá podle Business Insideru od roku 1978 psací stroje. Jeden z nich používá každý den, protože miluje jeho zvuk a práci na něm. Podle něj totiž vše, co napíše na psacím stroji, zní velkolepě. Řekl to deníku The New York Times.

 

Sergey Brin, spoluzakladatel Google

Zdroj: en.wikipedia.org

Ve svém volném čase se tento muž věnuje inline hokeji, ultimate frisbee (kolektivní sport s frisbee), gymnastice a parašutismu. Své tělo se tak snaží zaměstnat, jak je to jen možné.

 

Marissa Mayer, generální ředitelka Yahoo!

Zdroj: commons.wikimedia.org

Tato žena vždy milovala pečení. „Myslím si, že je to velmi vědecké. Nejlepší kuchaři jsou chemici,“ řekla serveru Business Insider. Její koníčky jí pomáhají být úspěšnější v práci. Díky nim totiž přichází na inovace.

 

Steve Wozniak, spoluzakladatel společnosti Apple

Zdroj: commons.wikimedia.org

Počítačový guru a člověk, který společně se Stevem Jobsem založil společnost Apple, si užívá volný čas hraním segway póla. Je dokonce i jmenovcem jednoho z největší světových turnajů tohoto sportu. Ten nese název Woz Challenge Cup. Hra je rozdělena do čtyř čtvrtin a účastní se jí pět hráčů ve dvou týmech. Pomocí gumového míčku pak musí útočníci překonat brankáře soupeře.

 

Warren Buffet, investor, obchodník a filantrop

Zdroj: www.flickr.com

Generální ředitel společnosti Hathaway miluje již desítky let hru na hudební nástroj ukulele. Řekl to magazínu Forbes. Buffet často využívá svůj hudební talent k charitativním účelům. Daroval například nástroje nebo dával lekce v dětských klubech v Omaze.

 

Angelina Jolie, herečka

Zdroj: commons.wikimedia.org

Hollywoodská herečka má podle serveru Business Insider kuriózní koníček. S rodinou totiž sbírá zbraně. Jolie řekla W Magazínu, že jí matka ukázala dýky, když byla ještě dítě. Americkou herečku podle jejích slov fascinuje historie, která se k zbraním bezpochyby pojí. „Je na nich něco krásného,“ řekla Jolie.

 

Larry Ellison, technický ředitel společnosti Oracle

Zdroj: commons.wikimedia.org

Ellison je velkým fanouškem jachtaření. Jeho snem je vyhrát Americký jachtařský pohár. Ellison začal navštěvovat jachtařský kurz v roce 1966, když se přestěhoval do Kalifornie. Tou dobou mu bylo dvaadvacet let. Ve svých 25 letech vlastnil svoji první jachtu.

 

 

Zdroj: Business Insider, W Magazine, Forbes, Zet

Kuriózní a oblíbené koníčky deseti úspěšných osobností Foto: Flickr.com: Warrent Buffet

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.