Kuba se dočká internetového připojení

Kubánská vláda oznámila, že v havanských soukromých domech umožní dvouměsíční zkušební režim internetového připojení. Státem vedená telekomunikační společnost ETECSA podle serveru BBC nainstaluje internet do dvou tisíc domovů v hlavním koloniální čtvrti staré Havany.

Společnost také snížila o 25% poplatek účtovaný za připojení k internetu, na který se většina Kubánců připojuje pouze z veřejných wifi hotspotů. Kuba má podle BBC jedno z nejnižších pokrytí internetem na světě. I proto Kubánci doufají, že komunistická vláda země nakonec rozšíří svůj zkušební projekt. Více podrobností nebylo ohledně zkušebního projektu nebylo zveřejněno. Úřady ale říkají, že experiment by mohl být po uplynutí dvouměsíční zkušební lhůty rozšířen.

Minulý týden podepsala ETECSA smlouvu se společností Google o poskytovaní rychlejšího přístupu k obsahu včetně Gmailu a YouTube. Google zde instaluje místní servery, které urychlí připojení ke svým službám. Místní internetová infrastruktura je podle BBC velmi zastaralá.

Google a ETECSA dosáhly dohody v posledních týdnech prezidentského období Baracka Obamy. Není však jasné, zda jeho nástupce Donald Trump americkou politiku vůči Kubě nezmění.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

 

Kuba se dočká internetového připojení Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Gazprom čeká letos rekordní vývoz plynu

    Byznys ·

    Ruský plynárenský gigant Gazprom očekává, že v letošním roce vyveze do zemí mimo země bývalého Sovětského svazu 180 miliard metrů krychlových plynu. V pondělí to uvedl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.