Kryptománie může pokračovat i letos, důvodem je vstup velkých hráčů

Letošní Investiční fórum se věnovalo i kryptoměnám. Minulý rok jsme zažili naprostou kryptománii. Ta by mohla pokračovat i letos. Na rádiu Zet to řekl pořadatel Investičního fóra a šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný. Podle jeho slov je to dané tím, že se digitální měny začaly obchodovat i na Wall Street. 

Nejde tak pouze o výsadu „ajťáků“. Do obchodu s kryptoměnami se tak pouští nově i velcí hráči. Na Investičním fóru tuto problematiku rozebírali konkrétně hlavní analytik X-Trade Brokers Jaroslav Brychta a kryptoanalytik Josef Tětek.

Podle Tětka by kryptoměny mohly růst i letos. Vzniká jich stále celá řada. Investoři by se měli ale vzdělávat, protože jde o nový svět a pro mnoho lidí rovněž o neprobádanou oblast.

„Upozornil bych na to, že když si chce někdo koupit bitcoin nebo další kryptoměnu, tak by se na to měl dívat tak, že to jsou peníze, o které může přijít. Nemusí se tomu tak stát, ale je to fakticky opravdu velmi spekulativní investice. Když už si tu kryptoměnu koupím, tak je potřeba ji zabezpečit a mít takzvanou krypto peněženku,“ řekl na rádiu Zet Novotný.

Lze si vybrat ze dvou typů peněženek pro uchovávání digitální měny. Jednak jde o softwarové peněženky, kterých je celá řada. Bezpečnější je ale hardwarová varianta. Jedná se o zařízení, které je podobné flashce nebo přenosnému harddisku.

Dále je vhodné si zajistit více stupňovou ochranu, která vás ochrání před útoky hackerů. 

 

Na Investičním fóru se ale neřešily pouze kryptoměny. Víc informací se dozvíte v playeru výše v rozhovoru s Petrem Novotným.

 

 

Zdroj: Zet

Kryptománie může pokračovat i letos, důvodem je vstup velkých hráčů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Poprvé od roku 2009 klesl v USA prodej vozů

    Byznys ·

    Ve Spojených státech loni poprvé od roku 2009 klesl prodej automobilů. Došlo tak ke konci nebývalo dlouhého období růstu. Celkový prodej se snížil o 1,8 procenta na 17…

  2. Daňová reforma podpoří podle Fedu ekonomiku USA

    Byznys ·

    Americká centrální banka (Fed) doufá v to, že nedávno schválená daňová reforma podpoří tamní ekonomiku. Její představitelé ale nejsou jednotní v tom, jak rychle bude v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.