Koruna vystoupala proti euru na nejvyšší úroveň od ukončení intervencí

Kurz koruny k euru se ve středu dopoledne dostal pod hranici 26,03 korun za euro. Česká měna je tak proti euru nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka zahájila kurzové intervence s cílem korunu oslabit. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Za středečním posílením české koruny nestojí podle hlavního ekonoma společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy žádná konkrétní data z české ekonomiky, ale rostoucí počet globálních finančních institucí, které avizují, že ČNB zvýší své úrokové sazby už na svém zasedání 3. srpna. „V tuto chvíli pravděpodobnost tohoto scénáře činí 60 procent,“ doplnil Kovanda. Korunu by podle něj nemělo oslabit ani plánované čtvrteční zveřejnění červnových údajů k cenám průmyslových výrobců.

K dolaru i euru koruna postupně posiluje od začátku letošního dubna, kdy ČNB ukončila režim devizových intervencí. S pomocí intervencí udržovala centrální banka od listopadu 2013 kurz koruny k euru na 27 korun za euro kvůli hrozící deflaci, tedy snížení cenové hladiny.

 

Zdroj: ČTK

Koruna vystoupala proti euru na nejvyšší úroveň od ukončení intervencí Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.