Koruna nadále posiluje, nejsilnější úroveň od intervencí posunula na 25,71 korun za euro

Koruna v úterý proti euru dál mírně posílila a během dne posílila svoji nejsilnější hodnotu od zahájení intervencí České národní banky v listopadu 2013. Odpoledne zpevnila až na 25,71 korun za euro, kolem 17:00 byla ale proti pondělku už jen o haléř silnější na 25,77 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna oslabila o osm haléřů na 21,93 Kč/USD. Informace vycházejí z údajů Patria Online.

Kurz koruny se podle Jany Steckerové z Komerční banky již pomalu začíná připravovat na zasedání centrální banky, které bude 2. listopadu. „Na něm ČNB podle našeho názoru zvýší sazby o 25 procentních bodů, a dodá tak koruně impulz pro další posilování,“ uvedla.

Koruně dává výhodu značný růst českých, zvláště krátkých, výnosů v konfrontaci s poklesem těch německých, což se může promítat do dalších postupných zisků, míní Tomáš Vlk z Patria Finance.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Koruna nadále posiluje, nejsilnější úroveň od intervencí posunula na 25,71 korun za euro Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Islámský stát přišel o syrskou Rakku

    Byznys ·

    Arabsko-kurdské milice SDF dobyly z rukou bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) město Rakka. To v minulosti představovalo hlavní baštu IS v Sýrii. S odk…

  2. Boje v Iráku zvyšují ceny ropy

    Byznys ·

    Ceny ropy na světovém trhu v pondělí zaznamenaly růst. Důvodem jsou boje v okolí severoiráckého města Kirkúk. Agentura Reuters uvedla, že způsobily krátkodobý výpadek …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.