Koruna je nejslabší od zrušení intervencí, šplhá zpět k hranici 27 Kč za euro

Koruna se dnes dopoledne dostala na hranici 26,80 Kč za euro. Jedná se o nejslabší hodnotu od ukončení intervencí. Za necelé dva týdny se tak dostala nejblíže k 27,00 Kč/EUR, což byla hranice, kterou Česká národní banka do 6. dubna bránila. Vyplývá to z informací na webu společnosti Patria Online.

Po dopoledním oslabení dnes koruna opět mírně posílila a kolem 10:40 se obchodovala za 26,75 Kč/EUR.

Podle analytika Tomáše Vlka ze společnosti Patria se koruna po velikonočních svátcích vydala dál umazávat zisky, které nabrala po ukončení intervenčního režimu. „K ústupu koruně nezavelely žádné nové zprávy z domácí ekonomiky,“ uvedl s tím, že za oslabením může být nervozita trhu.

Ve čtvrtek před velikonočními svátky koruna uzavírala vůči euru na 26,70 Kč/EUR, za týden od ukončení intervencí tak byla o 30 haléřů silnější. Zatím nejsilnější byla v pondělí 10. dubna, kdy po zveřejnění inflačních dat Českým statistickým úřadem zpevnila až k 26,50 Kč/EUR.

Guvernér ČNB Jiří Rusnok před týdnem uvedl, že bankéři čekali po ukončení režimu větší výkyvy kurzu koruny. Silnější výkyvy ale podle něj ještě mohou nastat. „Množství korun, které nakoupili hráči na trhu, je obrovské a je jasné, že hledání dlouhodobější rovnováhy kurzu bude trvat déle a může dojít k silnějším výkyvům,“ uvedl v úterý.

Před zahájením intervencí v listopadu 2013 se koruna obchodovala pod 26 korunami za euro. Od zahájení intervencí do konce února ČNB utratila na devizovém trhu 1,5 bilionu korun, celkové odhady hovoří o dvou bilionech korun.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Koruna je nejslabší od zrušení intervencí, šplhá zpět k hranici 27 Kč za euro Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Čínská ekonomika nabývá na síle

  Byznys ·

  Růst čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí dosáhl nejrychlejšího tempa od roku 2015. Čínský statistický úřad oznámil, že hrubý domácí produkt (HDP) se meziročně zvýšil o…

 2. Pence: Éra trpělivosti s KLDR je u konce

  Společnost ·

  Americký viceprezident Mike Pence dnes navštívil demilitarizovanou zónu na hranici mezi Jižní a Severní Koreou, včetně hraničního přechod Pchanmundžom. Při této přílež…

 3. United Airlines zavádí novou rezervační politiku

  Společnost ·

  Americký letecký dopravce United Airlines přistoupil ke změně rezervační politiky. Společnost uvedla, že od nynějška budou zaměstnancům a členům posádky přidělena seda…

 4. Turci přijali Erdoganovu změnu ústavy

  Společnost ·

  V dnešním tureckém referendu zvítězili zastánci změn ústavy, které posílí pravomoce hlavy státu. Vyplývá to z výsledků zveřejněných agenturou Anadolu. Po sečtení 99 pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.