Koruna je k dolaru nejsilnější od září 2014

Koruna v pátek posílila k dolaru na nejsilnější úroveň od září 2014, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,32 korun za dolar. Stejná hodnota zůstává i v sobotní pravé poledne. Vůči euru zůstala česká měna na 25,43 korun za euro.

Podle analytika Komerční banky Marka Dřímala kurzu koruny k dolaru pomohlo oslabení dolaru proti euru o dvě třetiny procenta. „Společné evropské měně se dnes (v pátek) dařilo, když se hlavní světový měnový pár dostal na dvouměsíční maximum 1,192 dolarů za euro prospěly zprávy z německé politiky, kde se objevily šance na zformování vlády,“ uvedl.

K euru se koruna během dne dostala až na 25,40 Kč/EUR, ale k proražení této úrovně chyběl výraznější impuls například v podobě nových komentářů centrálních bankéřů. „Důležité však je, že v celotýdenní perspektivě uzavírá pod 25,50 CZK/EUR. Příznivá makroekonomická data či náznaky brzkého růstu úrokových sazeb ČNB by korunu mohly dostat v příštích týdnech i k hodnotě 25,30 CZK/EUR,“ dodal Dřímal.

 

Zdroj: ČTK

Koruna je k dolaru nejsilnější od září 2014 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.