Korejci dnes začnou v průmyslové zóně Triangle u Žatce stavět továrnu na pneumatiky

Korejská společnost Nexen Tire dnes položením základního kamene zahájí v průmyslové zóně Triangle u Žatce stavbu továrny na výrobu pneumatik. Investice za 22 miliard korun přinese zhruba 1 500 pracovních míst. Výroba začne v roce 2018.  

Tovární hala vznikne ve strategické průmyslové zóně na rozhraní okresů Most, Chomutov a Louny. Ústecký kraj si od třetí největší investice v historii samostatné České republiky slibuje snížení nezaměstnanosti, která je v regionu dlouhodobě nejvyšší v zemi. Na konci prázdnin hledalo na severu Čech práci 52 511 lidí, míra nezaměstnanosti činila 9,2 procenta.

Výrobní kapacita továrny podle stávajícího záměru dosáhne 31 200 pneumatik denně, což je zhruba 11 milionů kusů ročně. Hlavní tovární hala bude vysoká 15 metrů, kolem ní vznikne kancelářská budova, jídelna, centrum výzkumu a vývoje, kotelna, provozní budovy či sklady surovin.

Dnešního slavnostního zahájení stavby by se měl zúčastnit také premiér Bohuslav Sobotka.

 

Zdroj: ČTK

Korejci dnes začnou v průmyslové zóně Triangle u Žatce stavět továrnu na pneumatiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.