Kontroloři mezinárodních věřitelů zhodnotí pokrok Řecka při realizaci reforem

Do řeckého hlavního města se ve středu vrátí kontroloři mezinárodních věřitelů. Zástupci Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB), Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) zhodnotí pokrok Řecka při realizaci hospodářských reforem. Agentuře DPA to uvedla mluvčí Evropské komise.

Řecký parlament o víkendu schválil další část reforem zahrnující úsporná opatření požadovaná mezinárodními věřiteli výměnou za třetí záchranný plán pro tuto zadluženou zemi. Objem mezinárodní pomoci by měl činit až 86 miliard eur (2,3 bilionu Kč). Reformy obsahují snížení důchodů, zvyšování věku pro odchod do důchodu, zvýšení trestů za daňové úniky a liberalizaci trhu s energií.

Věřitelské instituce by nyní měly rozhodnout, zda Řecko obdrží další dvě miliardy eur z nového záchranného programu. Podle dosavadních informací by Řecko mohlo tyto peníze získat už tento měsíc. Další miliardu eur by pak měla země dostat v listopadu, podmínkou je však schválení dalších reforem, napsala agentura DPA.

Odborový svaz zaměstnanců v soukromém sektoru (GSEE) v pondělí podle agentury Reuters vyhlásil na 12. listopadu čtyřiadvacetihodinovou celostátní stávku na protest proti reformám požadovaným věřiteli. Bude to první stávka GSEE od lednového nástupu levicové strany SYRIZA k moci.

 

Zdroj: ČTK

Kontroloři mezinárodních věřitelů zhodnotí pokrok Řecka při realizaci reforem Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Spojené státy chtějí registrovat majitele dronů

    Společnost ·

    Americká vláda plánuje vytvoření registru majitelů bezpilotních letounů. Reaguje tak na rostoucí počet incidentů, při kterých takzvané drony představují bezpečnostní r…

  2. Tým Alter Eko

    Společnost ·

    Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. Seznamte se s týme…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.