Konec intervencí zajímá i bookmakery. U ekonomických sázek je však složité stanovit kurz

Nevyzpytatelný konec intervencí České národní banky (ČNB) udržuje ve střehu nejen finanční, ale také sázkařský svět. Sázkové kanceláře věří, že opuštění kurzového závazku přijde před prázdninami. Podle mluvčího kanceláře Fortuna Petra Šraina je pro bookmakery definice sázek a stanovení kurzů na konec intervencí jeden z nejtěžších úkolů. Na co všechno musí reagovat, prozradil na rádiu Zet.

O sázky na konec intervencí je podle Šraina velký zájem. „Zatím evidujeme více než tisíc tiketů a celkové vklady se pohybují za hranicí 300 tisíc korun,“ řekl. Většinou se jedná o drobné vklady v řádu sto až tisíců korun. Sázkové kanceláře věří, že intervence ČNB nevydrží do prázdnin. Naopak nejmenší pravděpodobnost sázková kancelář Fortuna přisuzuje tomu, že intervence vydrží alespoň do 4. října. Takový scénář ocenila kurzem 13:1.

Nastavení kurzu u takové sázky je však pro bookmakery celkem složitým úkolem. „Zpracování té sázky je mnohem složitější než víkendový fotbal, tenis, hokej nebo další sport. Bookmaker musí získat a pracovat se specifickým spektrem informací a zároveň ty kurzy nastavit velmi citlivě,“ uvedl Šrain s tím, že stanovení kurzu je čistě na bookmakerovi. Ten vychází z veřejně dostupných informací i z konzultací s ekonomickými odborníky.

U sázek na konec intervencí také často docházelo a dochází ke korekcím kurzu. Příkladem může být nedávná událost, kdy prezident Miloš Zeman prohlásil, že ukončení kurzového závazku může proběhnout dříve, než se nadějeme. „V tuto chvíli se korekce odvíjejí zejména od chování sázkařů. Pokud tedy sázkaři reagují na prohlášení prezidenta Zemana svými vklady, tak se to následně promíjí i v kurzových korekcí,“ řekl mluvčí Fortuny.

Kromě sázek na konec intervencí se sází i na následnou reakci koruny. Pro Fortunu to není poprvé, co nabídla ekonomickou sázku. V minulosti Češi sázeli například na nového majitele Plzeňského Prazdroje nebo na vývoj ceny ropy. „Výhry u ekonomických sázek dosahovaly v řádu desítek, maximálně stovek tisíc korun. Když se ale podíváme o kousek vedle na politické sázky, tak tam jsme historicky zaznamenaly i několik výher v řádu milionů korun,“ řekl Šrain.

 

 

Celý rozhovor s mluvčím Fortuny Petrem Šrainem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Konec intervencí zajímá i bookmakery. U ekonomických sázek je však složité stanovit kurz Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. BBC: Bob Dylan konečně převezme Nobelovu cenu

    Společnost ·

    Americký písničkář Bob Dylan po čtyřech měsících od slavnostního ceremoniálu konečně převezme Nobelovu cenu za literaturu. Podle švédské akademie věd se tak stane tent…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.