„Koncept dobíjení elektromobilů v cíli cesty je důležitý,“ říká Mach z firmy MR.PARKIT

Celosvětově stoupá trend elektromobily. Jde o formu čisté dopravy, která má nahradit „špinavá auta“ se spalovacími motory. Důležité je ale vybudovat funkční infrastrukturu dobíjecích stanic. Spoluzakladatel firmy MR.PARKIT a Park-it-direct Jaroslav Mach mladší říká, že věří konceptu dobíjení v cíli cesty. To je doma v garáži nebo během pracovní doby v zaměstnání.

„Dobíjení tak probíhá mimo špičku a vytížení přenosové soustavy je zejména v noci, takže je to mnohem lepší. Rychlonabíječky jsou důležité taky, ale jsou především pro cesty na delší vzdálenosti, kdy snadno umožní prodloužit maximální dojezd elektromobilu,“ říká Mach na portálu Youradio News.

Problém rychlodobíjecích stanic vychází i z jejích ceny pořízení. V současnosti jde o nákladnou položku. Podle Macha tak tento způsob dobíjení bude přibývat pozvolněji. Pokud ale člověk pravidelně jezdí mezi dvěma místy, tak se pro něj nabízí schůdnější cesta dobíjení. V této souvislosti bude nabíječek podle Macha přibývat.

„Cena menších dobíječek se pohybuje v řádech nižších desítek tisíc. Takže pro majitele elektromobilu, který si dobíjí přímo ve své garáži, je to nejlepší možnost,“ sdělil Mach.

Uvedení do provozu není podle Macha obtížně. Připodobňuje to ke zprovoznění elektrického přímotopu.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru se spoluzakladatelem firem MR.PARKIT a Park-it-direct Jaroslavem Machem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Youradio News

„Koncept dobíjení elektromobilů v cíli cesty je důležitý,“ říká Mach z firmy MR.PARKIT Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. ČSSD a ANO stále rozděluje otázka daní

  Společnost ·

  Mezi ČSSD a ANO panují i nadále rozpory o daňové politice a proplácení prvních dnů nemocenské. Podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka rozpory nejsou ničím neřešite…

 2. Eurozóna schválila nové půjčky pro Řecko

  Byznys ·

  Představitelé eurozóny v úterý schválili vyplacení nových půjček Řecku ve výši 6,7 miliardy eur (170,5 miliardy Kč) v rámci stávajícího záchranného úvěru. Oznámil to E…

 3. Média spekulují: navštívil Kim Čong-un Čínu?

  Společnost ·

  Vlak, který do Číny přivezl údajně vysokou severokorejskou delegaci, v úterý odpoledne místního času opustil Peking. Kdo z vrcholných představitelů KLDR v čínské metro…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.