Kolumbie letos zabavila rekordních 300 tun kokainu

Kolumbijským bezpečnostním složkám se letos již podařilo zabavit rekordních 300 tun kokainu. Hodnota zabavené drogy by na černém trhu činila zhruba devět miliard dolarů (223,4 miliardy korun). Uvedl to v sobotu ministr obrany Luis Carlos Villegas. Nikdy předtím nebylo v Kolumbii zabaveno za jeden rok tolik tun kokainu, upozornila agentura DPA.

Nejnovějším úspěchem v boji proti drogovým kartelům byl objev kolumbijského námořnictva v jižní části země, blízko hranic s Ekvádorem. Na pobřeží departementu Nariňo nalezla armáda malou ponorku s tunou kokainu na palubě.

Kolumbie je největším světovým producentem kokainu, za ní jsou Peru a Bolívie. Podle OSN Kolumbie produkuje každoročně až 442 tun kokainu. V loňském roce zabavili policisté 252 tun této drogy.

 

 

Zdroj: ČTK

Kolumbie letos zabavila rekordních 300 tun kokainu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman by měl podle Sobotky Bradyho vyznamenat

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman by se měl podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zachovat jako státník a vyznamenat Jiřího Bradyho. Jinak bude z letošního 28. října festival hr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.